Kryminalni z Krasnegostawu najlepsi!

Drużyna funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie zajęła pierwsze miejsce w eliminacjach wojewódzkich konkursu „Policjant Służby Kryminalnej Roku 2019”. W klasyfikacji indywidualnej dwóch krasnostawskich policjantów nie miało sobie równych.

W dniach 9-11 kwietnia w Lublinie odbyły się wojewódzkie eliminacje ogólnopolskiego konkursu „Policjant służby kryminalnej”. – Po trudnych i niezwykle zaciętych zmaganiach, kolejny raz, podobnie jak przed rokiem, najlepsi okazali się funkcjonariusze z Krasnegostawu – informuje Piotr Wasilewski, rzecznik krasnostawskiej policji. – Podczas rywalizacji z innymi reprezentacjami komend garnizonu lubelskiego wykazali się olbrzymią wiedzą w teście teoretycznym.

Bezkonkurencyjni byli także podczas sprawdzianu wiedzy praktycznej przeprowadzanego w formie kazusu dla policjantów dochodzeniowo-śledczych, operacyjno-rozpoznawczych, techników kryminalistycznych oraz policjantów sprawujących nadzór nad pracą dochodzeniowo-śledczą – dodaje. Osiągnięty przez krasnostawskich kryminalnych wynik skutkował awansem do drugiego etapu konkursu, w którym wzięło udział 5 najlepszych drużyn z Lubelszczyzny. Tu także policjanci z Krasnegostawu okazali się bezkonkurencyjni zdobywając 484 punkty.

– Pochwalić należy również indywidualne wyniki osiągnięte przez reprezentację krasnostawskiej komendy. W kategorii „nadzór” pierwsze miejsce zajął podinsp. Albert Lipiński z wynikiem 153 punkty – mówi Wasilewski. Najlepszym w województwie „operacyjnym” okazał się także funkcjonariusz z Krasnegostawu z wynikiem 122 punkty (woli pozostać anonimowym).

Trzecie miejsce wśród „dochodzeniowców” garnizonu lubelskiego zajął mł. asp. Grzegorz Kucharski. Asp. Tomasz Maćkiewicz uplasował się z kolei na czwartym miejscu wśród „techników kryminalistyki”. Policjanci z Krasnegostawu reprezentować będą lubelski garnizon policji w finale ogólnopolskim konkursu „Policjant Służby Kryminalnej Roku 2019”, który odbędzie się w dniach od 4 do 6 czerwca w Szkole Policji w Pile. (kg)