Kryminalni z Krasnegostawu najlepsi

W ubiegłym tygodniu komendant wojewódzki policji w Lublinie nagrodził laureatów eliminacji wojewódzkich na najlepszą drużynę służby kryminalnej 2018 r. Zwycięską ekipą okazał się reprezentacja Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

O tytuł Policjanta Służby Kryminalnej 2018 r. rywalizowały policyjne drużyny z jednostek powiatowych i miejskich lubelskiego garnizonu policji. – Celem konkursu było promowanie wiedzy i umiejętności praktycznych policjantów służby kryminalnej oraz motywowanie ich do doskonalenia swoich kwalifikacji zawodowych. Policjanci musieli wykazać się m.in. wiedzą praktyczną podczas prowadzenia oględzin na miejscu przestępstwa – mówi Anna Kamola z biura prasowego KWP w Lublinie. Po przeprowadzeniu wszystkich konkurencji, na podstawie uzyskanych wyników komisja wyłoniła trzy najlepsze czteroosobowe zespoły w klasyfikacji generalnej oraz laureatów w poszczególnych klasyfikacjach indywidualnych.

Pierwsze miejsce i zarazem tytuł najlepszej drużyny kryminalnej województwa lubelskiego 2018 r. wywalczyli policjanci z KPP w Krasnymstawie w składzie: nadkom. Albert Lipiński, podkom. Kamil Gołębiowski, mł. asp. Tomasz Maćkiewicz oraz policjant operacyjno-rozpoznawczy, który musi pozostać anonimowy (triumfował również w kat. najlepszy policjant operacyjno-rozpoznawczy województwa lubelskiego). Zwycięska drużyna z krasnostawskiej jednostki będzie reprezentować lubelski garnizon policji w finale ogólnopolskim konkursu „Policjant służby kryminalnej Roku 2018”, który odbędzie się w dniach od 5 do 7 czerwca w Szkole Policji w Pile. (kg)