Kryształowa cegła znowu została przesunięta

W najbliższy czwartek (22 kwietnia) w Lublinie miała odbyć się finałowa Gala XX Jubileuszowej edycji Konkursu „O Kryształową Cegłę” na najlepszą inwestycję budowlaną po obu stronach wschodniej granicy Unii Europejskiej. Niestety, z uwagi na pandemię Covid-19 i związane z nią ograniczenia Polskie Towarzystwo Mieszkaniowe, organizujące konkurs, ponownie zmuszone zostało do przesunięcia daty gali.


Termin przesuwany jest już po raz trzeci. Pierwotnie uroczystość miała odbyć się w połowie grudnia ubiegłego roku, potem 26 marca. Ostatnią datą był wspominany już 22 kwietnia. – Z powodu pandemii Covid-19 i wprowadzonych nowych restrykcji dotyczących zgromadzeń, a także ograniczeń w przemieszczaniu się na terenie Polski, Ukrainy i Białorusi Komitet Organizacyjny Konkursu zmuszony został do dalszego wstrzymania prac Kapituły Konkursu oraz zmiany terminu odbycia się Jubileuszowej Gali Konkursu „O Kryształową Cegłę” na dzień 21 maja – informuje inż. Kazimierz Widysiewicz, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Konkursu i prezes PTM Lublin, dodając z nadzieją, że majowy termin będzie realny i już ostateczny.

Przypomnijmy, pandemia koronawirusa zmobilizowała organizatorów konkursu do rozszerzania działań.– Wprowadziliśmy nową, atrakcyjną dla użytkowników Internetu formułę „Plebiscyt Internautów”, celem wyłonienia najlepszych inwestycji wśród zgłoszonych obiektów z Polski, Białorusi i Ukrainy podczas głosowania online. Taka forma rozszerzenia konkursu w jubileuszowym roku 20. edycji z pewnością przyczyni się do jego większej promocji i poszerzy krąg zainteresowanych w nowych regionach Środkowo-Wschodniej Europy – dodaje inż. Widysiewicz. BS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here