Krzysztof Grabczuk Osobowością Roku 2018

Krzysztof Grabczuk, wicemarszałek województwa lubelskiego, został wyróżniony statuetką „Osobowość Roku 2018” podczas sobotniej Gali „Osobowości i Sukcesy Roku 2018”. Kapituła przyznała wyróżnienie Grabczukowi za jego działalność społeczno-polityczną, a także sportową.

– Od 1982 roku związany z klubem Cement Gryf Chełm, gdzie jako trener wychował między innymi mistrza świata Dariusza Jabłońskiego – mówiła prowadząca galę, zapraszając wicemarszałka Grabczuka na scenę, po odbiór statuetki. – Za promocję Chełma i regionu otrzymał tytuł honorowy Chełmianina Roku, a za pomoc ludziom słabym i potrzebującym wyróżniony został tytułem Ecce Homo – dodała.
Krzysztof Grabczuk, zanim trafił do polityki, był trenerem i sędzią zapaśniczym w Cemencie Gryf Chełm. W 1996 roku sędziował między innymi igrzyska olimpijskie w Atlancie oraz cztery lata później w Sydney. Na kolejne w 2004 roku pojechał już jako działacz, wiceprezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego i jednocześnie prezes Polskiego Związku Zapasów. W latach 2002-2006 był prezydentem Chełma. Od 12 lat jest członkiem Zarządu Województwa Lubelskiego, wcześniej jako marszałek, a od czterech lat jako wicemarszałek
– Tę prestiżową statuetkę odbieram jako wyróżnienie nie tylko dla mnie, ale i Chełma, a także całego regionu – komentuje krótko nagrodę wicemarszałek Grabczuk.
Statuetki „Osobowość Roku 2018” jak i „Człowiek Sukcesu 2018” podczas gali w Folwarku Pałac Łochów odebrało kilkanaście osób z różnych dziedzin życia społecznego: biznesmeni, naukowcy, sportowcy, piosenkarze, aktorzy i dziennikarze, m.in. Katarzyna Figura, Stefan Friedmann, Otylia Jędrzejczak, Cleo i Magda Gessler.
Na Gali zostały również uhonorowane firmy, które ubiegłym roku odniosły największy sukces biznesowy, w poszczególnych branżach m.in. Cydr Lubelski. (kb)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here