Krzysztof Sugier na kolejną kadencję został wybrany prezesem LOZB

Krzysztof Sugier kolejną kadencję zasiadać będzie w fotelu prezesa Lubelskiego Okręgowego Związku Bokserskiego. Podczas zebrania sprawozdawczo-wyborczego LOZB, które 1 września odbyło się w Lublinie zdecydowanie (30:19) pokonał drugiego z kandydatów Dariusza Tomczuka.


Za Sugierem, byłym pięściarzem Motoru i prezesem w minionej kadencji, głosowali przedstawiciele największych klubów w okręgu m.in. Berej Boxing Lublin, Avii Świdnik, Gwarka Łęczna, Za Bramą Kraśnik i Starej Szkoły Boksu, powstałej po odejściu z KS Paco trenera Władysława Maciejewskiego i Karoliny Michalczuk oraz pozostałych trenerów Mateusza Gątnickiego i Tomasza Falczyńskiego. Za Tomczukiem, byłym już dyrektorem VI LO, była grupa związana z KS Paco i prezesem Andrzejem Stachurą, a także lubelskim Olimpem, chcąca zmiany dla… zmiany.

W nowym zarządzie LOZB (na zdjęciu powyżej), powiększonym do 10 osób, oprócz prezesa Krzysztofa Sugiera znaleźli się: Tomasz Falczyński (wiceprezes ds. organizacyjnych), Paweł Berejowski (wiceprezes ds. szkoleniowych), Michał Kozak (wiceprezes ds. finansowych), Krzysztof Basiński (odpowiedzialny w Zarządzie za kontakty z mediami), Józef Radziewicz, Waldemar Wieprzowski, Mateusz Gątnicki, Marek Cieślak i Tomasz Majcher.

Do Zarządu nie zostali wybrani m.in. Dariusz Tomczuk, a także… kulturysta Dominik Hałas, zgłoszony przez KS Paco.

Prezes LOZB Krzysztof Sugier, a także dwaj inni członkowie nowego zarządu: Tomasz Majcher i Józef Radziewicz będą delegatami na Kongres PZB, który 12 września odbędzie się w Warszawie. MAG