Książka za worek śmieci

Do takiej wymiany lublinianie będą mieli okazję już w najbliższą sobotę, 18 września, podczas sprzątania terenu wąwozu Rury pomiędzy dzielnicą Czuby a osiedlami LSM. Książkę otrzyma pierwsze 50 osób, które zarejestrują się i wezmą udział w akcji.

„Książka za worek śmieci” to społeczna akcja sprzątania świata zainicjowana w 2019 roku przez podróżniczkę i edukatorkę Annę Jaklewicz. Uczestnicy akcji wspólnie sprzątają lasy, brzegi rzek, parki – wszystkie te miejsca, które z powodu zaśmiecenia wymagają interwencji. Dotychczas odbyło się siedemnaście edycji akcji, podczas których zebrano już wspólnie kilkadziesiąt ton śmieci. Tegoroczna edycja odbędzie się 18 września (sobota) w 16 polskich miastach wojewódzkich.

W Lublinie sprzątane będą tereny wąwozu Rury, pomiędzy dzielnicą LSM a Czuby. Uczestnicy akcji proszeni są o stawienie się na miejscu zbiórki (przy placu zabaw, znajdującym się przy zejściu trasy spacerowej biegnącej od ul. Zana w kierunku ul. Dziewanny – dokładna lokalizacja: https://goo.gl/maps/Nrwy5A76GfCxzZBT8) punktualnie o godz. 10:00. – Ze względu na zagrożenie Covid-19, prosimy o zakrywanie nosa i ust w punkcie zbiórki uczestników oraz dezynfekcję rąk.

Na miejscu dostępny będzie płyn do dezynfekcji. Na akcję sprzątania załóż pełne, wysokie buty, długie spodnie i nakrycie głowy. Na dzień przed wydarzeniem sprawdź pogodę. Na wypadek deszczu załóż nieprzemakalną odzież. W przypadku wysokich temperatur chroń głowę przed słońcem. Weź ze sobą także zapas wody i przekąski. Sprzątanie to praca fizyczna i przyda się zastrzyk energii. Może przydać się repelent na komary. Zabierz też plecak na książkę, którą otrzymasz w podziękowaniu za udział w akcji – napisali na Facebooku organizatorzy wydarzenia.

Aby wziąć udział w akcji sprzątania należy zarejestrować się, wypełniając formularz dostępny pod adresem: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfCmL0ePXE7Iw5L-Vj8CLyARskTRy3I1iBcXEMfGSVK_2WUgA/viewform. Pierwsze 50 zarejestrowanych uczestników otrzyma w nagrodę za udział książkę (spośród tytułów dostępnych w punkcie zbiórki). Dodatkowo wszystkim zarejestrowanym zapewnione zostaną rękawice ochronne i worki na śmieci (dla dzieci oraz osób niepełnoletnich przewidziana jest dodatkowa, limitowana pula książek, rękawic oraz worków. O ich otrzymaniu decyduje kolejność zgłoszenia się do koordynatorów akcji w punkcie zbiórki, w dniu wydarzenia).

Partnerami tegorocznej akcji w Lublinie są: Straż Miejska Miasta Lublin, Wydział Ochrony Środowiska oraz Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Lublin. Opr. ZM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here