Książki na współczesne czasy

Na targach można było zapoznać się z ofertą aż 38 oficyn wydawniczych z całej Polski, a chętnych do skorzystania z tej możliwości nie brakowało

Dorośli, młodzież i dzieci, wszyscy mogli znaleźć interesujące dla siebie książki podczas zakończonych w ubiegłym tygodniu (19-21 listopada) XXII Targów Wydawców Katolickich, które miały miejsce w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.


Wzięło w nich udział 38 oficyn wydawniczych z całej Polski; ale szczególnie dużo wydawnictw było z Warszawy, Krakowa, Poznania, oraz Lublina. Wiele interesujących publikacji, za nieduże pieniądze, można było nabyć na stoisku poznańskiego wydawnictwa dominikańskiego „W Drodze”. „Konflikt w relacjach. Zrozumieć i przezwyciężyć” autorstwa Sara Savage i Eolene Boyd-Macmilla, „Rodzina – transcendencja w majtkach” Fabrice Hadjadj, „Stres.

Podążając ścieżką spokoju” Simon Vibert, czy „Filozofia dialogu” Jana Kłoczowskiego OP to przykłady oferowanych na nim katolickich książek, w których, w przystępny sposób można znaleźć odpowiedzi na nurtujące współczesnych katolików pytania dotyczące najważniejszych obszarów życia, do których należy rodzina oraz relacje z ludźmi. Targom towarzyszyły koncerty, spotkania z autorami książek, oraz konferencja naukowa. Organizatorem XXII Targów Wydawców Katolickich było Stowarzyszenie Wydawców Katolickich z siedzibą w Warszawie oraz Katolicki Uniwersytet Lubelski.

Patronatem honorowym Targi objęli metropolita lubelski – abp Stanisław Budzik, wojewoda lubelski, marszałek lubelski – Jarosław Stawiarski, ks. prof. Antoni Dębiński – rektor KUL.

Monika Skarżyńska