Kto dołączy do elitarnego grona?

W poprzedniej edycji konkursu Krzysztof Żuk, prezydent Lublina, nagrodził 12 firm.

Rozpoczęła się kolejna edycja konkursu o Nagrodę Gospodarczą Miasta Lublin. Przedsiębiorcy, przedstawiciele instytucji i organizacji, naukowcy i wynalazcy, którzy chcą dołączyć do elitarnego grona wyróżnionych przez prezydenta Lublina, na złożenie aplikacji mają czas do 18 października.


W tym roku Nagroda Gospodarcza Miasta Lublin zostanie przyznana w pięciu kategoriach, w tym po raz pierwszy w kategorii „Przemysły kreatywne”, o której dołączeniu zadecydowała komisja konkursowa. Urząd Miasta Lublin od kilku lat aktywnie wspiera branżę kreatywną, która według danych z bazy REGON w 2017 roku stanowi 7,41% wszystkich zarejestrowanych w Lublinie podmiotów gospodarczych. Do szeregu inicjatyw wspierających i integrujących środowisko, w tym roku dochodzi kolejne działanie, tym razem o charakterze prestiżowym.

Kandydaci do Nagrody Gospodarczej Prezydenta Miasta Lublin w poszczególnych kategoriach powinni wyróżniać się znaczącym wkładem w rozwój gospodarczy miasta oraz spełniać przynajmniej jeden z następujących warunków:

  • w kategorii „Innowacyjność”: zrealizowali w okresie ostatnich 3 lat badania lub rozwiązania o wysokim poziomie innowacyjności * uzyskują znaczące efekty ekonomiczne wynikające z wdrożenia innowacji;
  • w kategorii „Obecność na rynku globalnym”: osiągają sukces jako eksporterzy z wysokim udziałem i dynamiką eksportu w sprzedaży ogółem * wyróżniają się ze względu na prowadzone prace badawcze lub wdrożeniowe;
  • w kategorii „Duże firmy – lokomotywy gospodarcze Miasta”: pozytywnie oddziałują na rynek pracy Miasta Lublin * zrealizowały znaczące projekty inwestycyjne * posiadają rozpoznawalną markę;
  • w kategorii „Młode firmy”: wykazują dynamiczny wzrost sprzedaży od początku istnienia przedsiębiorstwa * posiadają potencjał do dalszego rozwoju * wykazują dynamiczny wzrost zatrudnienia
  • w kategorii „Przemysły kreatywne”: prowadzą minimum dwa lata aktywność w sferze gospodarczej, będąc mikroprzedsiębiorcą * funkcjonują w obszarze: film, video i multimedia, muzyka, telewizja, radio, wydawnictwa, gry wideo i oprogramowanie, rzemiosło i rękodzieło, architektura, branding i działania reklamowe, design, moda * ich przychody za ostatni rok dochodowy nie przekraczają 30% przychodów pochodzących z budżetu Gminy Lublin * prowadzona przez nich działalność w sferze gospodarczej pozytywnie wpływa na kształtowanie wizerunku Miasta Lublin.

Zgłoszenia kandydatur mają charakter otwarty, czyli mogą być dokonywane przez instytucje i organizacje, redakcje, a także indywidualnie przez kandydatów.

Zgłoszenie do Konkursu o Nagrodę Gospodarczą Miasta Lublin można dokonać poprzez wypełnienie formularza znajdującego się na stronie www.lublin.eu/BIZNES-I-NAUKA/NAGRODA-GOSPODARCZA [1] oraz przesłanie go na adres biznes@lublin.eu w wersji elektronicznej oraz dostarczenie w wersji papierowej na adres Wydziału Strategii i Przedsiębiorczości, pl. Litewski 1 w Lublinie, z dopiskiem „Konkurs o Nagrodę Gospodarczą Miasta Lublin – EDYCJA 2019” do 18 października.

Zwycięzców tegorocznej edycji konkursu poznamy podczas dorocznej uroczystej Gali Przedsiębiorczości.

KB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here