Kto dyrektorem MOPR?

W ostatnich latach na stanowisku dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie dość często dochodziło do zmian. Po tym, jak na emeryturę odeszła Lucyna Kozaczuk, która dość długo stała na czele instytucji, dyrektorem został Artur Juszczak. Ponieważ nie miał doświadczenia zawodowego w pomocy społecznej, stanowisko stracił po kilku miesiącach.

Na jego miejsce ówczesna prezydent Agata Fisz powołała Waldemara Kozioła, dotychczasowego zastępcę. Po wyborach samorządowych Jakub Banaszek odwołał Kozioła, a obowiązki powierzył Urszuli Gralewicz, która wcześniej pełniła funkcję wicedyrektora. W lutym 2019 roku Banaszek na stanowisko dyrektora MOPR powołał Katarzynę Sokołowską, wieloletnią szefową Centrum Integracji Społecznej. Miesiąc temu Sokołowska została dyrektorem nowo utworzonego Departamentu Obsługi Mieszkańców. Jej obowiązki do czasu rozstrzygnięcia konkursu na dyrektora przejęła Dorota Betka-Bartosiewicz.

Oferty do konkursu należało składać do poniedziałku 19 kwietnia. Jak podaje Biuro Prasowe, zgłosiła się jedna osoba. Rozstrzygnięcia naboru należy spodziewać się w maju br. (ps)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here