Kto ile ma

Danuta Głaz, dyrektor Przedszkola nr 31 przy ulicy Tymiankowej, ma 30 tysięcy złotych oszczędności. Jest właścicielką mieszkania o powierzchni 47 metrów kwadratowych i wartości 100 tysięcy złotych. Ma też garaż o powierzchni 17 metrów kwadratowych i wartości 27 tysięcy złotych. W ubiegłym roku za pracę na stanowisku dyrektora zarobiła 87 tysięcy złotych. Jeździ 14-letnim Peugeotem 407 i 10-letnim Peugeotem 207. Spłaca 172 tysiące złotych kredytu hipotecznego na zakup mieszkania dla syna.

Elżbieta Krzyżanowska, dyrektor Przedszkola nr 28 przy ulicy Kruczej, nie ma oszczędności. Jest właścicielką kawalerki o powierzchni 18 metrów kwadratowych i wartości 80 tysięcy złotych. Ma też 1/3 udziału w działce rolnej o powierzchni 1,59 hektara oraz wartości 60 tysięcy złotych. W ubiegłym roku za pracę w przedszkolu zarobiła ponad 73 tysiące złotych. Spłaca 12 tysięcy złotych pożyczki w SKOK-u. Zaciągnęła ją na spłatę innych zobowiązań oraz na cele konsumpcyjne.

Małgorzata Jaszczuk, dyrektor Przedszkola nr 26 przy Rynku, ma 97 tysięcy złotych oszczędności, a także spółdzielcze mieszkanie o powierzchni 54 metrów kwadratowych (wartość 270 tysięcy złotych). W ubiegłym roku za pracę w przedszkolu zarobiła nieco ponad 84,5 tysiąca złotych; zaś ponad pół tysiąca na umowie zleceniu. Jeździ 7-letnim Oplem Astra. Spłaca 12 tysięcy złotych pożyczki na remont i modernizację mieszkania.

Dorota Karczmarczyk, dyrektor Przedszkola nr 19 przy ulicy Weteranów, nie ma oszczędności. Jest właścicielką domu o powierzchni 60 metrów kwadratowych i wartości 50 tysięcy złotych. Ma mieszkanie o takiej samej powierzchni oraz wartości 300 tysięcy złotych, a także działkę rolną o powierzchni 1,02 hektara (wartość 80 tysięcy złotych). W ubiegłym roku za pracę w przedszkolu zarobiła nieco ponad 69 tysięcy złotych, a niespełna tysiąc z tytułu „działalności wykonywanej osobiście”. Jeździ 9-letnim Citroenem Xara Picasso o wartości 17 tysięcy złotych. Spłaca 10 tysięcy złotych pożyczki w SKOK-u, którą zaciągnęła na cele mieszkaniowe.

Marta Guz, dyrektor Przedszkola nr 16 przy ulicy Krężnickiej, ma 8 tysięcy złotych oszczędności. Jest właścicielką mieszkania o powierzchni 63 metrów kwadratowych oraz wartości 280 tysięcy złotych. W ubiegłym roku za pracę w przedszkolu zarobiła nieco ponad 70,5 tysiąca złotych, a ponad 3 tysiące na umowie zlecenie. Jeździ 12-letnim Oplem Corsą, 10-letnią Skodą Fabią i 10-letnim Volkswagenem Touranem. Spłaca 19 tysięcy złotych kredytu w Pekao S.A na zakup jednego z aut.

Anastazja Minik, dyrektor Przedszkola nr 14 przy ulicy Bronowickiej, ma niespełna tysiąc złotych oszczędności. Jest właścicielką mieszkania o powierzchni prawie 57 metrów kwadratowych i wartości niespełna 199 tysięcy złotych. Ma też działkę o powierzchni 1,5 ara i wartości 4 tysięcy złotych. W ubiegłym roku za pracę w przedszkolu zarobiła prawie 74 tysięcy złotych, a 7 tysięcy na umowie zleceniu. Nie ma kredytów.

Violetta Kowalik, dyrektor Przedszkola nr 13 przy ulicy Stefana Okrzei, ma 25 tysięcy złotych oszczędności. Jest właścicielką spółdzielczego mieszkania o powierzchni 60 metrów kwadratowych i wartości 300 tysięcy złotych. W ubiegłym roku za pracę w przedszkolu zarobiła nieco ponad 72 tysiące złotych. Nie ma kredytów.

Opracował Grzegorz Rekiel