Kto ile ma

Kontynuujemy przegląd oświadczeń majątkowych lubelskich samorządowców i dyrektorów miejskich jednostek. Dziś zeznania dyrektorów placówek oświatowych i kulturalnych.


Jadwiga Kliczka, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 przy ulicy Bernardyńskiej, ma 90 tysięcy złotych oszczędności i dom o powierzchni 60 metrów kwadratowych (wartość 180 tysięcy złotych). W MDK zarobiła w zeszłym roku ponad 79 tysięcy złotych. Jednocześnie pobierała emeryturę – w 2017 roku dostała prawie 36 tysięcy złotych. Nie spłaca kredytów.

Agnieszka Walkiewicz– Puła, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury „Pod Akacją” przy ulicy Grodzkiej, nie ma oszczędności. Jest za to właścicielką spółdzielczego mieszkania o powierzchni 70 metrów kwadratowych i wartości 300 tysięcy złotych. Jest też współwłaścicielką dwóch działek o wartości około 65 tysięcy złotych – z tytułu dzierżawy zarobiła w zeszłym roku ponad 4 tysiące złotych. Ponad 72 tysiące złotych dostała za pracę w MDK, a ponad tysiąc za dodatkowe zajęcia. Jeździ 12-letnim Subaru Tribeca. Nie spłaca kredytów.

Bożena Cioch, dyrektor Zespołu Poradni nr 3 przy ulicy Młodej Polski, nie ma oszczędności, ale jej majątek może imponować. Wraz z mężem ma 2/3 udziałów w domu o powierzchni 220 metrów kwadratowych (wartość 480 tysięcy złotych). Jest też właścicielką połowy bliźniaka o powierzchni 160 metrów kwadratowych (wartość 180 tysięcy złotych), dwóch mieszkań o łącznej wartości 450 tysięcy złotych i sześciu innych nieruchomości (działki, lokale użytkowe) o łącznej wartości miliona i 148 tysięcy złotych. W zeszłym roku w poradni zarobiła ponad 83 tysiące złotych i prawie 35 tysięcy za wynajmowanie lokalu. Jeździ 11-letnim Mercedesem. Nie spłaca kredytów.

Małgorzata Długosz, dyrektor Zespołu Poradni nr 1 przy ulicy Magnoliowej, ma 22 tysiące złotych oszczędności i własnościowe prawo do mieszkania o powierzchni 58 metrów kwadratowych (wartość 220 tysięcy złotych). W 2017 roku zarobiła przyniosła mu w poradni prawie 59 tysięcy złotych, ponad 8 tysięcy za umowę zlecenie, zaś ponad 2 tysiące pobrała z funduszu socjalnego. Jeździ 14-letnią Toyotą Corollą (majątek odrębny). Nie spłaca kredytów.

Ewa Ziarek, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 3 przy ulicy Rzeckiego, ma około 55 tysięcy złotych oszczędności (m.in. na lokacie i rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym), a także 197 jednostek IKE Skok Życie. Jest współwłaścicielką mieszkania o powierzchni prawie 63 metrów kwadratowych i garażu o powierzchni 16 metrów kwadratowych. Ich łączna wartość to 330 tysięcy złotych. Wraz z mężem ma też połowę udziałów w działce o powierzchni ponad 5 arów (wartość 240 tysięcy złotych) i 1/8 udziału w drodze dojazdowej (wartość 2,5 tysiąca złotych). Ma łącznie 100 akcji GPW i Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Za pracę w poradni zarobiła w zeszłym roku ponad 70 tysięcy złotych, a półtora tysiąca złotych za inne zajęcia. Spłaca ponad 61 tysięcy złotych odsetek od kredytu w banku PKO na zakup mieszkania.

Alicja Rogowska, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 przy ulicy Radości, ma 118,5 tysiąca złotych oszczędności i mieszkanie o powierzchni ponad 62 metrów kwadratowych (wartość 250 tysięcy złotych). W zeszłym roku za pracę w poradni otrzymała prawie 72 tysiące złotych, a ponad tysiąc z funduszu socjalnego. Jeździ 9-letnim Suzuki Swift. Nie spłaca kredytów.

Katarzyna Wrońska, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 przy ulicy Pogodnej, nie ma oszczędności. Wraz z mężem ma za to dom o powierzchni 150 metrów kwadratowych na działce o powierzchni ponad 8 arów. Całkowita wartość nieruchomości to milion złotych. Ma też działkę rekreacyjną o powierzchni 4 arów z domkiem letniskowym o powierzchni 80 metrów kwadratowych i działkę budowlaną o powierzchni 19 arów. Ich łączna wartość to 220 tysięcy złotych. W zeszłym roku praca w poradni przyniosła jej ponad 61 tysięcy złotych. Jeździ 11-letnią Hondą CRV i 4-letnią Hondą Civic. Spłaca 140 tysięcy złotych kredytu hipotecznego w PKO BP i 50 tysięcy złotych kredytu gotówkowego w Deutshe Banku (stan zadłużenia na 29 kwietnia).

Opracował Grzegorz Rekiel