Kto ile ma

Kontynuujemy prezentację oświadczeń majątkowych za 2017 rok dyrektorów lubelskich szkół średnich.

Małgorzata Markowska, Zespół Szkół nr 11 przy ul. Farbiarskiej, nie ma oszczędności, ale jej majątek jest pokaźny. Jest współwłaścicielką domu o powierzchni 100 metrów kwadratowych na działce o powierzchni 18 arów (wartość 250 tysięcy złotych). Ma też dwa mieszkania o powierzchni 57 i pół oraz 67 metrów kwadratowych. Ich łączna wartość wynosi 530 tysięcy złotych. Markowska jest także właścicielką domu letniskowego o powierzchni 100 metrów kwadratowych na działce o powierzchni 9,8 ara (wartość 100 tysięcy złotych) oraz drugiej działki – o powierzchni 9,6 ara (wartość około 100 tysięcy złotych). W zeszłym roku za pracę w szkole zarobiła ponad 101 tysięcy złotych, a ponad cztery tysiące z innych źródeł (umowa zlecenie i o dzieło). Spłaca 71 tysięcy franków szwajcarskich kredytu na budowę domu letniskowego – do spłaty zostało prawie 51 tys. franków. Ma też zobowiązania wobec Credit Agriocole: spłaca tam 20 tysięcy złotych kredytu gotówkowego na remont mieszkania (do spłaty zostało jej ponad 12 tysięcy złotych) oraz 10 tysięcy złotych kredytu na remont domu letniskowego. W drugim przypadku do spłaty zostało jej jeszcze ponad 5 tysięcy złotych).

 

Jan Wasilewicz, dyrektor Zespołu Szkół nr 6 przy ulicy Diamentowej, nie ma oszczędności. Ma za to spółdzielcze mieszkanie o powierzchni 78 metrów kwadratowych (wartość 360 tysięcy złotych) oraz działkę rekreacyjno-budowlaną o powierzchni 46 arów, na której stoi dom letniskowy. Wartość nieruchomości to 150 tysięcy złotych. W zeszłym roku za pracę w szkole zarobił nieco ponad 72 tysiące złotych. Wraz z żoną spłaca 198 tysięcy złotych kredytu konsumpcyjnego w Deutsche Banku.

 

Marian Klimczak, dyrektor Zespołu Szkół nr 5 przy ulicy Elsnera, ma niecałe dwa tysiące złotych oszczędności. Jest właścicielem domu o powierzchni 220 metrów kwadratowych i wartości 295 tysięcy złotych, a także dwóch mieszkań: o powierzchni 24 i 41 metrów kwadratowych. Ich łączna wartość wynosi około 490 tysięcy złotych. Klimczak ma też działkę o wartości 28 tysięcy złotych, miejsce garażowe (wartość 26 i pół tysiąca złotych), udział w innym garażu i udział w użytkowaniu wieczystym drogi dojazdowej. W zeszłym roku za pracę w szkole uzyskał ponad 114 tysięcy złotych, a prawie 21 tysięcy złotych z najmu mieszkania. Jeździ 6-letnim Peugeotem 208 i 6-letnim Peugetoem 308 o łącznej wartości 61 tysięcy złotych. Spłaca ponad 56 tysięcy złotych kredytu hipotecznego w PKO BP.

 

Elżbieta Sękowska, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 przy ulicy Podwale, ma 165 tysięcy złotych oszczędności i dom o powierzchni 141 metrów kwadratowych na działce o powierzchni 10 arów. Wartość nieruchomości to 700 tysięcy złotych. Sękowska ma też udział w “pawilonie wypoczynkowym” oraz działce, na której stoi. W zeszłym roku za pracę w szkole zarobiła około 101 tysięcy złotych. Jeździ 7-letnią Toyotą Auris. Spłaca pożyczkę konsumpcyjną w Banku Pekao S.A. Do spłaty zostało jej ponad 8 tysięcy złotych (według stanu na koniec grudnia).

 

Anna Wawruch-Lis, dyrektor Zespołu Szkół Transportowo-Komunikacyjnych przy ulicy Zemborzyckiej, ma 15 tysięcy złotych oszczędności i dom o powierzchni 120 metrów kwadratowych na działce o powierzchni 10 arów. Wartość nieruchomości to 448 tysięcy złotych. W zeszłym roku za pracę w szkole zarobiła prawie 100 tysięcy złotych, ponad 19 tysięcy uzyskała za umowy zlecenia i o dzieło, półtora tysiąca za najem lokalu, a ponad 17 tysięcy z tytułu praw autorskich. Spłaca kredyt hipoteczny w PKO BP – według stanu na koniec grudnia do spłaty zostało jej 50 tysięcy franków szwajcarskich.

 

Marek Szymański, dyrektor Zespołu Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego przy Al. Racławickich, nie ma oszczędności. Ma za to spółdzielcze prawo własnościowe do mieszkania o powierzchni 61 metrów kwadratowych (wartość 250 tysięcy złotych). Jest współwłaścicielem mieszkania o powierzchni 64 metrów kwadratowych (wartość 150 tysięcy złotych). W zeszłym roku za pracę w szkole zarobił prawie 87 tysięcy złotych, a dwa i pół tysiąca dostał z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych. Jeździ 23-letnim Audi. Nie ma kredytów.

 

Anna Smolińska, dyrektor Zespołu Szkół Energetycznych przy ulicy Długiej, ma 62 tysiące złotych oszczędności i mieszkanie o powierzchni 63 metrów kwadratowych (wartość 300 tysięcy złotych). Jest właścicielką drewnianego domu o powierzchni 50 metrów kwadratowych na działce o powierzchni 20 arów (wartość 85 tysięcy złotych) oraz garażu o powierzchni 14 arów (wartość 20 tysięcy złotych). W zeszłym roku za pracę w szkole zarobiła prawie 95 tysięcy złotych, a prawie tysiąc za umowę zlecenie. Jeździ 10-letnim Chevroletem Captiva. Nie ma kredytów.

Opracował Grzegorz Rekiel