Kto kupi starą siedzibę urzędu?

Po raz drugi wójt Artur Sawa szykuje na sprzedaż działki i budynek po urzędzie gminy w Łopienniku Górnym. Do pierwszego przetargu nikt nie przystąpił, bo najprawdopodobniej wysoka cena – 790 tys. zł za całość – wystraszyła potencjalnych kupców. Wójt stawkę obniżył o ponad 300 tys. zł i liczy, że tym razem nieruchomość znajdzie nowego właściciela.

Pierwszy przetarg na sprzedaż nieruchomości po urzędzie gminy Łopiennik Górny miał odbyć się w październiku. Nikt jednak do niego przystąpił, choć – jak mówił wójt Artur Sawa – zainteresowanie ofertą było.

W budynku przez lata mieścił się urząd gminy. W minionym roku urzędnicy przenieśli się do odnowionej siedziby, oddalonej od dotychczasowej o kilkaset metrów. Stary budynek, usytuowany przy drodze krajowej nr 17, od tamtego czasu stoi pusty. Żeby obiekt nie niszczał, władze gminy Łopiennik Górny zdecydowały, że należy go sprzedać. Tym bardziej, że urzędnicy nie mieli koncepcji na zagospodarowanie nieruchomości.

Budynek ma 470 metrów kw. powierzchni użytkowej i częściowo użytkowe poddasze. Znajduje się na 16-arowej działce. Wraz z budynkiem i działką władze gminy wystawiły pod młotek przylegający do nich parking o pow. 0,06 ha. Pierwsza cena wywoławcza wyniosła 790 tys. zł. Jak widać, była za wysoka. Wójt Sawa zapewnił, że obniży stawkę i ogłosi drugi przetarg. Ogłoszenie ukazało się kilka dni temu. Cała nieruchomość została wystawiona na sprzedaż za 474 tys. zł. Przetarg wyznaczono na 28 stycznia 2022 r., ale oferty należy składać do 24 stycznia, wraz z wpłaconym wadium. Więcej informacji na ten temat znajduje się na stronie internetowej urzędu gminy Łopiennik Górny. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here