Kto tratuje uprawy?

– Kto tratuje nasze uprawy? – pytają rolnicy z gminy Chełm, którym w ubiegłym tygodniu ktoś przejechał autem przez pola. To kolejna tego typu sytuacja w powiecie chełmskim.

– Ostatnio przeczytaliśmy w „Nowym Tygodniu” artykuł o tym, że ktoś przejechał w gminie Żmudź przez uprawę rolnika, a kilka dni temu to samo było u nas – mówi mieszkanka Srebrzyszcza. – Ktoś przejechał autem przez ponad dwa kilometry upraw, należących do czterech rolników. Nam zniszczono kawał rzepaku, sąsiadowi jęczmień. Ślady auta były też w ogródku u jednej z mieszkanek naszej wsi. Staranowano jej warzywa. Zgłosiliśmy sprawę na policji. Ale może, gdy o tym napiszecie w gazecie, ktoś będzie coś wiedział. Może ktoś coś zauważył albo widział w nocy z poniedziałku na wtorek, bo wtedy musiało dojść do tego zdarzenia.

Podkom. Ewa Czyż, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chełmie, potwierdza, że w środę, 6 czerwca, mundurowi pojechali do Srebrzyszcza na interwencję w tej sprawie. Potwierdzili, że na polach były ślady pojazdu.

– Zgłaszających poinformowano o możliwości złożenia oficjalnego zawiadomienia w tej sprawie – mówi podkom. Czyż. (mo)