Kto tym razem

Wiesław Radzięciak, Joanna Jabłońska, Jarosław Smalej, Monika Mazur, a może nawet Jacenty Sołtys – to nazwiska potencjalnych kandydatów na wójta gminy Leśniowice. Druga tura wydaje się nieunikniona… Dotychczasowy gospodarz gminy może zaczać się martwić. Dotąd nie miał poważnych konkurentów.

Wiesław Radzięciak jest chyba jedynym wójtem w Polsce, który – od kiedy obowiązują bezpośrednie wybory wójta – za każdym razem musiał walczyć w drugiej turze. Wiele wskazuje na to, że w Leśniowicach druga tura będzie również podczas tegorocznych wyborów samorządowych. Radzięciakowi powoli rośnie konkurencja. I to taka, która może wysadzić obecnego wójta gminy ze stołka!
– Żadnej konkurencji nie obawiam się, ze wszystkimi żyję w zgodzie! – mówi Wiesław Radzięciak, jeden z najdłużej rządzących wójtów w kraju. I dodaje: – Ważne, by ci, którzy będą ubiegać się o ten urząd, mieli samorządową wiedzę.
Wszystko wskazuje na to, że o władzę w gminie w tym roku w końcu powalczy Joanna Jabłońska, kiedyś sekretarz gminy Leśniowice. Po konflikcie z wójtem, który najwyraźniej obawiał się jej potencjalnego startu w wyborach, musiała poszukać sobie pracy w gminie Kamień, gdzie pełni funkcję sekretarza. Lubiana w Leśniowicach Jabłońska cztery lata temu wystartowała do rady powiatu z listy Komitetu Wyborczego Józefa Zająca. Dostała ponad 400 głosów, ale mandatu nie ugrała, bo komitet nie przekroczył progu wyborczego. Ona sama w tegorocznych wyborach wydaje się poważną konkurencją dla Wiesława Radzięciaka, o wiele poważniejszą, niż kandydaci, z którymi wójt przez ostatnie kilkanaście lat zwyciężał w drugiej turze.
Wśród potencjalnych kandydatów na wójta gminy Leśniowice wymienia się też nauczyciela wychowania fizycznego z gimnazjum w Sielcu, Jarosława Smaleja. Rzekomo również i on miał popaść w konflikt z wójtem, choć sam Radzięciak temu zaprzecza.
Oponenci Radzięciaka wśród potencjalnych kandydatów na wójta widzieliby też radną Monikę Mazur. W gronie ewentualnych kandydatów na wójta wymieniany jest też Jacenty Sołtys – proboszcz parafii polskokatolickiej w Majdanie Leśniowskim. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here