Kto wspomoże ich marzenia?

Kolejni lublinianie szukają wsparcia poprzez portal „PolakPotrafi.pl”. Trzy przyjaciółki, Aleksandra Baran, Ada Wręga i Maja Wieczorek chcą otworzyć „bajkową pułapkę”. Z kolei Marcin Kruk szuka funduszy na swoją nową płytę.


– Naszym marzeniem jest otworzenie w naszym rodzinnym mieście Lublinie pokoi o tematyce bajkowej – pierwsze pokoje będą inspirowane „Scooby-Doo” oraz „Kucykami Pony” – tematyka trzeciego niech pozostanie niespodzianką – zapowiadają Aleksandra Baran, Ada Wręga i Maja Wieczorek. – Chcemy, aby nasi klienci mogli przenieść się w bajkowy świat, który pamiętają z dzieciństwa. Chcemy obudzić w nich wspomnienia związane z tym beztroskim czasem – dodają.
W tworzonym przez siebie bajkowym pokoju dziewczyny chcą zastosować np. ukryte drzwi, które będą się otwierały po przesunięciu odpowiedniej książki. Swój projekt nazwały „I lock U”. Planują ruszyć z nim na jesieni br. – Jeśli zbierzemy 100% założonej kwoty, z pomocą własnych środków będziemy mogły wyremontować i przygotować do gry pierwszy pokój – deklarują. Potrzeba im 4000 zł.

Gitarowa płyta

– Muzyka była w moim życiu od zawsze. Zawsze była ważna. Nie wiedziałem, że aż tak ważna. Dowiedziałem się cztery lata temu. Wtedy coś się we mnie ruszyło i postanowiłem, że chcę pokazać moją twórczość światu. Na początku było nic. Startując z tworzeniem muzyki w 2013 roku miałem jedynie mój mocno zakurzony talent z dzieciństwa i szczątkowe umiejętności gry na gitarze – mówi Marcin Kruk, młody lubelski gitarzysta, który swoją pierwszą płytę wydał dzięki publicznej zbiórce. Teraz zbiera środki na wydanie kolejnej płyty razem z zespołem. Pieniądze są mu potrzebne na tłoczenie płyt, sesję fotograficzną i projekt okładki. Do zebrania jest 12 345 złotych. Płyta, podobnie jak tytułowy utwór, będzie nosić tytuł „Pod dywanem”. Najhojniejsi darczyńcy mogą liczyć na egzemplarz z autografami twórców.  (EM.K.)