Kto zarobi na wynajmie?

Ratusz szuka wspólnej siedziby dla Zarządu Dróg i Mostów oraz Zarządu Transportu Miejskiego. Chce ją wynająć na 10 lat. Urząd czeka na oferty do 20 lutego br.
Okazją do przenosin są plany wyburzenia dotychczasowej siedziby ZTM przy al. Kraśnickiej 25.
– Umowa na dzierżawę z dotychczasowym właścicielem obowiązuje do końca maja 2017 r. Z informacji przekazanych przez właściciela wynika, że budynek jest przeznaczony do wyburzenia, a tym samym nie ma możliwości przedłużenia umowy dzierżawy – informuje Monika Fisz, podinspektor ds. marketingu i kontaktów z mediami ZTM w Lublinie.
Siedziba ZDiM w niewielkim budynku, po dawnej cukrowni, przy ul. Krochmalnej 13 też nie budzi zachwytu, stąd pomysł ulokowania drogowców i transportowców w jednym biurowcu.
Instytucje te chcą mieć do dyspozycji „budynek wolnostojący lub wydzieloną część budynku, w którym będą wynajęte pomieszczenia biurowe”, „bez barier architektonicznych i komunikacyjnych, dostępny dla osób niepełnosprawnych, z wydzieloną powierzchnią na potrzeby: archiwów, infrastruktury teleinformatycznej, magazynów, sal obsługi klientów, kas biletowych, kancelarii, sal konferencyjnych, pomieszczeń biurowych do pracy, obsługi procesów realizowanych przez jednostki organizacyjne, sale operatorskie, pomieszczenia małej poligrafii” – czytamy w komunikacie ZDiM.
CH