Kto zarobi ponad milion zł?

W miejscu starego boiska przy SP nr 5 powstanie nowoczesny wielofunkcyjny obiekt sportowy nie tylko do gier zespołowych, ale również uprawiania lekkoatletyki

Szkoła Podstawowa nr 5 im. Króla Władysława Łokietka w Lublinie czeka na wykonawcę przebudowy boiska wielofunkcyjnego i budowy czterotorowej bieżni. Inwestycja jest dofinansowana z ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki.


W placówce przy ul. Smyczkowej, w ramach zadania, powstanie miejsce do gry w piłkę ręczną, koszykówkę i siatkówkę. Zaplanowano też budowę bieżni, piłkochwytów i ogrodzenia oraz wykonanie trybun dla 35 osób i postawienie 12 ławek. Wokół boiska i pod trybunami położona zostanie kostka brukowa a samo boisko zostanie odwodnione i oświetlone. Na oddanie obiektów do użytku wykonawcy mają czas do końca września br.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy SP nr 5 to koszt około 1,2 mln zł. Pieniądze na budowę przekazało w październiku ubiegłego roku Ministerstwa Sportu i Turystyki. Rządowe środki zostały także przyznane na rozpoczęte już prace remontowe sali gimnastycznej w SP nr 7 przy ul. Plażowej. Ministerialne dofinansowanie wyniesie w obu inwestycjach 700 tys. zł.

Na oferty przedsiębiorców chętnych do wykonania infrastruktury sportowej w SP nr 5 ratusz czeka do 19 lutego.

Emilia Kalwińska