Kto zdobędzie Kryształową Cegłę?

Nowo powstały apartamentowiec Lubartowska 72a, przebudowany deptak przy Krakowskim Przedmieściu w Lublinie, odnowiona stołówka UMCS „Trójka” oraz… węzeł przesiadkowy w dzielnicy Choiny znalazły się w gronie 39 obiektów i realizacji budowlanych z Polski, Ukrainy i Białorusi zgłoszonych do XIX edycji Międzynarodowego Konkursu „O Kryształową Cegłę na najlepszą inwestycję budowlaną po obu stronach wschodniej granicy Unii Europejskiej na Szlaku Słońca i Śniegu”. O tym, kto zostanie laureatem, a komu przypadną wyróżnienia w konkursie organizowanym przez Polskie Towarzystwo Mieszkaniowe w Lublinie, dowiemy się już w najbliższy piątek 13 grudnia podczas uroczystej gali, która odbędzie się w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego.

Konkurs „O Kryształową Cegłę” organizowany jest od 1999 roku. To największy, najbardziej reprezentatywny i najszerszy przegląd inwestycji budowlanych Europy Wschodniej, zarówno nowych, jak i modernizowanych czy rewitalizowanych, spośród których wyłaniane i nagradzane są te najlepsze. Z roku na rok rośnie liczba uczestników, którzy nie wahają się poddać swoich osiągnięciach międzynarodowej próbie i krytyce.

Do 19. edycji zgłoszono 39 obiektów z Polski, Ukrainy i Białorusi, które walczyć będą o statuetki w 11 kategoriach. – Cieszy nie tylko liczba zgłoszonych inwestycji, ale także poziom przez nie reprezentowany – mówi inż. Kazimierz Widysiewicz, prezes zarządu Polskiego Towarzystwa Mieszkaniowego. – Spośród wszystkich obiektów, które miałem okazje obejrzeć, największe wrażenie wywarła na mnie odnowiona cerkiew Świętego Jerzego w Drohobyczu na Ukrainie. To dla mnie jeden z głównych faworytów do zdobycia „Kryształowej cegły” – dodaje.

Finałowa gala konkursu rozpocznie się w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego przy ul. Akademickiej w Lublinie w piątek o godz. 17. Na łamach „Nowego Tygodnia”, partnera medialnego konkursu, prezentujemy inwestycje, które zgłosiły się do tegorocznego wyścigu „O Kryształową Cegłę”. KB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here