Kto zostanie dyrektorem?

Konkursy wyłonią dyrektorów czterech chełmskich placówek oświatowych. Kandydaci na złożenie dokumentów mają czas do wtorku, 7 lipca. Największe zainteresowanie wzbudza konkurs na stanowisko dyrektora I LO. W trzech przypadkach prezydent zdecydował się przedłużyć pełnienie obowiązków obecnym dyrektorom.

Z końcem maja br. rezygnację z pełnionej funkcji, zachowując trzymiesięczne wypowiedzenie, złożyła Teresa Mościcka – od ośmiu lat dyrektor I LO. Ze stanowiskiem pożegna się 31 sierpnia br. O tym, kto ją zastąpi, zdecyduje konkurs, który został już ogłoszony. Na liście potencjalnych kandydatów, którzy rzekomo noszą się z zamiarem złożenia oferty, znajdują się m.in. Marta Sadowska – nauczycielka wychowania fizycznego i prezes Ogniska Związku Nauczycielstwa Polskiego w I LO oraz Beata Duda-Kalisio – wicedyrektor SP nr 11.

Konkursy wyłonią dyrektorów w Szkole Podstawowej nr 8, Przedszkolu Miejskim nr 2 oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. W „Ósemce” zdecydowaną faworytką wydaje się być obecna dyrektor Beata Kawalec. Na zmianę nie zanosi się też w CKZiU. Stojący na czele Centrum Mieczysław Sawka nie powinien mieć problemów z wygraną w konkursie. Niewiadomą natomiast jest konkurs w PM nr 2, gdzie obecna dyrektor Wiesława Bronisz z końcem sierpnia br. przejdzie na emeryturę. Jak ustaliliśmy, do przejęcia schedy po niej przymierza się jedna z nauczycielek w PM nr 2. Kandydaci na dyrektorów dokumenty muszą złożyć w chełmskim magistracie, a mają na to czas do wtorku 7 lipca.

Prezydent Jakub Banaszek nie ogłaszał konkursów na dyrektorów trzech innych placówek: SP nr 2, SP nr 7 oraz Zespole Szkół Energetycznych i Transportowych. Postanowił natomiast skorzystać z obowiązujących przepisów, a konkretnie rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z 20 marca br., w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Jakub Banaszek z 1 lipca br. powierzył dalsze pełnienie obowiązków dyrektorom, którzy kierowali dotąd tymi placówkami. Są to: Lidia Kowalczuk – SP nr 2, Agnieszka Zapora – SP nr 7 i Katarzyna Karamać – ZSEiT. Na stanowiskach pozostaną do 31 sierpnia 2021 r. (mas)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here