Kto zostanie nowym radnym?

Po rezygnacji Natalii Zubek-Olszewskiej z zasiadania w Radzie Gminy Kamień na 9 maja wyznaczono wybory uzupełniające. Głosowanie odbędzie się pod warunkiem, że będzie więcej niż jeden kandydat. Termin zgłaszania mija 15 marca, a do piątku chętnych nie było.

W lutym br. Natalia Zubek-Olszewska z przyczyn osobistych złożyła mandat radnej gminy Kamień. 2 marca br. wojewoda lubelski wydał obwieszczenie o wyborach uzupełniających do Rady Gminy Kamień w okręgu wyborczym nr 7 wyznaczając je na 9 maja br. 15 marca br. upływa termin zawiadamiania Komisarza Wyborczego w Chełmie o utworzeniu komitetu wyborczego oraz o zamiarze zgłaszania kandydatów na radnego.

Gdy w piątkowe popołudnie (12 marca) kontaktowaliśmy się w tej sprawie z chełmską delegaturą Krajowego Biura Wyborczego nie wpłynęły tam jeszcze żadne kandydatury.

Głosowanie 9 maja br. w gminie Kamień odbędzie się pod warunkiem, że w wyborach wystartuje więcej niż jeden kandydat. Jeśli zgłosi się tylko jedna osoba głosowania nie trzeba będzie przeprowadzać i w przypadku spełniania przez nią wymagań formalnych to ona uzupełni skład rady. Z kolei gdyby nie zgłosił się żaden kandydat, ogłoszony zostanie kolejny termin wyborów uzupełniających. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here