Które ulice do remontu

Wiadomo już na jakie inwestycje drogowe miasto Chełm złoży wnioski do Funduszu Dróg Samorządowych. Jeśli samorząd otrzyma dofinansowanie, w przyszłym roku przebudowa czeka ulice Wiercieńskiego i Bazylany, Piaskową oraz łącznik Legionów Polskich i Szkoły Podstawowej nr 7. Mieszkańcy domagają się jednak jak najszybszego remontu Ogrodowej i Metalowej.

Do 27 sierpnia miasta i gminy mają czas na złożenie wniosków do Funduszu Dróg Samorządowych. Chełmscy urzędnicy szykują trzy projekty. Największy to przebudowa ulic Wiercieńskiego i Bazylany, na którą mieszkańcy tej części miasta czekają od kilkunastu lat. Są też szanse na poprawę nawierzchni na ul. Piaskowej. Do niedawna nieopodal, na ul. Chełmońskiego 1, przez lata mieścił się zlikwidowany przed dwoma laty Zarząd Dróg Miejskich, ale drogowcy nie kwapili się do remontu ulicy, którą codziennie dojeżdżali do pracy. Warto, by przy okazji urzędnicy pomyśleli nad wymianą nawierzchni na 200-metrowym odcinku ul. Skłodowskiej-Curie, która krzyżuje się z Piaskową. Trzecim zadaniem, na które prezydent Jakub Banaszek postanowił ubiegać się o dofinansowanie, jest budowa łącznika Legionów Polskich i Szkoły Podstawowej nr 7. Mieszkańcy okolicznych bloków od lat dopominają się drogi z prawdziwego zdarzenia. Te inwestycje zostaną zrealizowane w 2022 roku, pod warunkiem, że miasto dostanie pieniądze z Funduszu.

W przyszłym roku, jak zapowiada prezydent, miasto będzie chciało wyremontować ulice Włodawską i Zawadówka, które znajdują się w opłakanym stanie. Jeszcze w tym roku czekają nas utrudnienia na al. Marszałka Józefa Piłsudskiego, Piwnej, Złotej oraz odcinku Lubelskiej, od Koszarowej do Szpitalnej.

Mieszkańcy Chełma coraz bardziej domagają się jednak przebudowy ul. Ogrodowej, zwłaszcza odcinka od Pszennej w kierunku parafii Świętej Rodziny i Metalowej, dziurawej jak szwajcarski ser. Na tej ostatniej z każdym rokiem ruch jest coraz większy.

Jak tłumaczą urzędnicy z Biura Prasowego Prezydenta, remont ul. Ogrodowej ruszy najprawdopodobniej w przyszłym roku. Z kolei jeśli chodzi o Metalową, konieczne będzie najpierw opracowanie dokumentacji technicznej. – Dlatego w tym momencie trudno wskazać konkretny termin przebudowy tej ulicy – informuje Biuro Prasowe. (s)