Kuba nie miał szczęścia w losowaniu

Bez medalu Mistrzostw Świata WAKO w kickboxingu, rozgrywanych w stolicy Bośni i Hercegowiny Sarajewie, wrócił do Lublina Jakub Kalinowski ze Sportowego Klubu Kick-Boxingu Politechniki Lubelskiej.


– Kuba nie miał szczęścia w losowaniu. W pierwszej walce w kategorii do 84 kg w wersji light-contact trafił na reprezentanta Niemiec Rmadana Al-Amina, kilkukrotnego mistrza świata i Europy w kickboxingu i taekwon-do – relacjonuje Tadeusz Poljański, prezes SKKB PL.

– Niespodzianki nie było. Nasz zawodnik, choć dzielnie stawił czoła mistrzowi, przegrał walkę na punkty, po ładnym 3-rundowym pojedynku. Natomiast Niemiec później zdecydowanie pokonał trzech rywali, ponownie zostając mistrzem świata – dodaje prezes Poljański.

Jakub Kalinowski w tym roku będzie miał jeszcze jedną szansę na zdobycie medalu. Od 23 listopada do 1 grudnia w tureckiej miejscowości Antalya odbędą się Mistrzostwa Świata WAKO w Kickboxingu (FC SEN, PF SEN, KL SEN). Tym razem zawodnik SKKB PL wystąpi w formule pointfighting w kategorii wagowej do 89 kg.  BAS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here