Kuba potrzebuje pomocy

16-letni Kuba, by wygrać walkę z nowotworem pnia mózgu potrzebuje pomocy!

16-letni młody piłkarz Lublinianki Kuba Krawiec, na co dzień uczeń Zespołu Szkół nr 1
w Lublinie, toczy od kilku miesięcy najważniejszy mecz w swoim życiu. Zmaga się
z nowotworem pnia mózgu (glejakiem). By wygrać walkę potrzebuje pomocy!

Choroba zaatakowała znienacka pod koniec września ubiegłego roku. Po jednym z treningów Kuba opowiedział rodzicom, że widzi podwójnie. Okuliści nie znaleźli wady. Badanie tomografem, zlecone przez neurologa, także nie pokazało nic niepokojącego. Dopiero wykonany w grudniu rezonans zaniepokoił wszystkich. Po wykonanej dodatkowo biopsji lekarze postawili diagnozę – złośliwy guz pnia mózgu. W Polsce, a także w Europie szans na wyleczenie 16-latek nie ma. Jedyną nadzieję daje pobyt w klinice w San Francisco, gdzie do guza wszczepiony zostanie wirus, który ma zabić tkanki rakowe.

Przyjaciele i znajomi rozpoczęli w internecie zbiórkę, która pozwoli na pokrycie wysokich kosztów leczenia zza oceanem. W pomoc aktywnie włączył się m.in. Piotr Bielak, były piłkarz, wychowanek Lublinianki, mający za sobą grę w ekstraklasie w barwach Dyskoboli Grodzisk Wielkopolski i Pogoni Szczecin, mistrz Europy U-16 z 1993 roku. – Wszyscy możemy pomóc Kubie wygrać z nowotworem.

Gorąco zachęcam do wsparcia chłopca – mówi P. Bielak. – Wszystkie zebrane środki przeznaczone będą na leczenie, rehabilitację i pokrycie wydatków około operacyjnych. Zachęcam serdecznie także do zaglądania na internetowe licytacje na Facebook na #TeamKuba – Licytacje dla Kuby Krawca oraz do udziału w turnieju piłkarskim, który mieliśmy już zorganizować w lutym, ale z uwagi na obostrzenia związane z pandemią musieliśmy przesunąć na 3 lipca – dodaje.

Zbiórka dla Kuby Krawca – https://pomagam.pl/866mhc

Pieniądze można wpłacać także na konto Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Nr konta 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994 z dopiskiem: 39272 Krawiec Kuba darowizna na pomoc i ochronę zdrowia. BAS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here