Kultura wraca do Krasnegostawu

Minister kultury i dziedzictwa narodowego podjął decyzję o częściowym odmrażaniu działalności instytucji kultury, zamkniętych od 12 marca. Krasnostawski Dom Kultury otworzył się 6 czerwca. Zaczął od kina. 8 czerwca mają ruszyć inne zajęcia.

– Ze względu na wciąż istniejące zagrożenie epidemiologiczne wirusem COVID-19, zostały wprowadzone nowe zasady organizacji pracy instytucji i procedury bezpieczeństwa w okresie podwyższonego reżimu sanitarnego. Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z nimi i przyjęcie ich ze zrozumieniem oraz bezwzględne przestrzeganie – mówi Damian Kozyrski, dyrektor KDK.

Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest wypełnienie i przekazanie instruktorom wniosku i oświadczenia rodzica lub opiekuna prawnego. Wzory dokumentów można pobrać ze strony www.kultura.krasnystaw.pl (w zakładce COVID-19) lub w sekretariacie KDK od poniedziałku, 8 czerwca.

Uczestnicy pełnoletni wypełniają dokumenty w momencie rozpoczynania zajęć. – Widzów kina Morskie Oko informujemy, że bilety na poszczególne seanse można kupić również on-line na stronie www.bilety.krasnystaw.pl. Uczestnictwo w seansach odbywa się w reżimie sanitarnym, należy mieć założoną maseczkę, zdezynfekowane ręce i obowiązkowo zajmować miejsce określone na zakupionym bilecie – wylicza Kozyrski.

W kasie KDK można dokonywać płatności kartą, a w sprzedaży są maseczki i rękawice ochronne. Kasa KDK czynna jest od 6 czerwca. Krasnostawski Dom Kultury w czerwcu będzie czynny w następujących godzinach: poniedziałek – 9:00-17:00, wtorek-piątek – 9:00-20:00, sobota-niedziela – 14:00-20:00. Wejście do kina – wejściem głównym od ul. Okrzei, wejście na zajęcia – wejściem tylnym od strony parkingu. (k)