Kumple spod znaku „marychy”

120 g marihuany, 50 g dopalaczy, amfetaminę i blisko 30 krzaków konopi ujawnili kryminalni ds. walki z przestępczością narkotykową i z IV komisariatu, w jednym z mieszkań na LSM. Zatrzymano troje podejrzanych w wieku 17 – 22 lat. Grozić im może kara do 10 lat pozbawienia wolności.


– Zatrzymanie było efektem pracy operacyjnej policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową KMP w Lublinie oraz kryminalnych z IV komisariatu. Funkcjonariusze pracujący nad sprawą ustalili, że w jednym z mieszkań w dzielnicy LSM mogą przebywać młode osoby posiadające znaczne ilości narkotyków informuje kom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

– Podczas przeszukania w wytypowanym mieszkaniu funkcjonariusze odnaleźli marihuanę, amfetaminę, dopalacze oraz krzaki konopi. Wobec 17-latki i 18-latka zastosowano dozór policji. Natomiast 22-latek trafił do tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Mężczyzna kilka miesięcy temu był już notowany w związku z przestępstwami narkotykowymi – dodaje oficer prasowy KMP. LT