Kupi Ewa?

Wpłacono wadium do przetargu na sprzedaż budynku oświatowego przy I Pułku Szwoleżerów 17B, który obecnie zajmuje przedszkole „W Kasztanowym Parku”. Przetarg odbędzie się we wtorek 22 maja. Nieruchomość została wyceniona na 2 871 000 zł.


To będzie drugi przetarg dotyczący sprzedaży nieruchomości przy ul. I Pułku Szwoleżerów 17B, na którą składają się ponad półhektarowa działka i budynek o pow. 1 253 m kw., przeznaczony na cele oświatowe. W pierwszym wadium wpłaciły dwie osoby, ale do transakcji nie doszło, gdy podczas licytacji zabrakło postąpień. Cena wywoławcza wyniosła 2,9 mln zł. W drugim obniżono cenę o 1 proc. W terminie do kasy urzędu miasta wpłynęło jedno wadium. Urzędnicy nie chcą jednak zdradzić nazwiska osoby, która je wpłaciła. Niewykluczone, że mógł to uczynić Jacek Samonek, prezes spółki „Ewa”, która m.in. również w tym budynku prowadzi niepubliczne przedszkole „W Kasztanowym Parku”. Wszystko jasne będzie we wtorek 22 maja, bo na ten dzień zaplanowano licytację.

Jest zatem szansa, że po przylegającej do aquaparku działce, na którą znalazł się kupiec, miasto sprzeda kolejne mienie komunalne i z tego tytułu uzyska zaplanowane w budżecie dochody. (s)