Kupił ciągnik, nie ma ciągnika

Kto wysyła kompletnie obcemu człowiekowi 42 tysiące złotych? Podobno tak właśnie postąpił 45-letni mieszkaniec gminy Sawin. Mężczyzna liczył na uczciwość internetowego sprzedawcy.

(5 grudnia) So dyżurnego chełmskiej komendy zgłosił się 45-letni mieszkaniec gminy Sawin. Mężczyzna opowiedział, że padł ofiarą oszustwa. Z jego relacji wynikało, że pod koniec listopada zainteresował się ofertą sprzedaży ciągnika rolniczego w serwisie ogłoszeniowym Olx.pl.

– Po uzgodnieniach ze sprzedającym przelał za ten pojazd na wskazane konto 42 tysiące złotych. Gdy ciągnik w umówionym terminie nie został mu dostarczony, a kontakt ze sprzedającym się urwał, zorientował się, że najprawdopodobniej padł ofiarą oszustwa – mówi podkom. Ewa Czyż, rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

Policjanci przyjęli zawiadomienie od mężczyzny. Teraz ustalają, czy faktycznie padł on ofiarą oszustwa internetowego i po raz kolejny apelują o zachowanie ostrożności w przypadku zakupów „w sieci”. – Pamiętajmy, że bardzo ważne jest sprawdzenie wiarygodności i rzetelności osób sprzedających interesujący nas asortyment na portalach aukcyjnych, jak też w sklepach internetowych. Do czasu całkowitego sfinalizowania zakupu zachowajmy wszelką korespondencję ze sprzedającym – przestrzega podkom. Czyż. pc)