Kupując zabawkę, straciła pieniądze

35-latka z gminy Izbica na znanym portalu społecznościowym chciała kupić dziecku zabawkę. Zamiast tego została oszukana i straciła prawie 1 000 zł.

Kobieta o dokonanym na jej szkodę oszustwie powiadomiła policję. 35-latka chciała kupić zabawkę dla dziecka na znanym portalu społecznościowym. Skontaktowała się ze sprzedającą, która oświadczyła, że ma podpisaną umowę z firmą kurierską i za chwilę prześle jej link do płatności za kuriera. Kobieta kliknęła w przesłany link, a następnie została przekierowana na stronę płatności i wybrała swój bank.

Dalej w odpowiednie pola wprowadziła swój login i hasło do bankowości internetowej. – W tym momencie jej telefon „wygasł” i została wyrzucona ze strony – wyjaśnia mł. asp. Jolanta Babicz, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Krasnymstawie. – Pokrzywdzona wtedy zalogowała się na swoje kontro bankowości internetowej i zobaczyła, że brakuje na nim około 1 000 złotych.

Policja przyjęła zgłoszenie, zajęła się sprawą, ale też ostrzega przed otwieraniem takiego typu linków: – Nie otwierajmy podejrzanych linków, które żądają od nas loginów i haseł do bankowości elektronicznej lub danych z kart bankomatowych. (ps)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here