Kurier z Izbicy kradł paczki

29-letni mieszkaniec gminy Izbica, pracownik jednej z firm kurierskich, ukradł paczki, które miał dostarczyć. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Na początku stycznia kierownik zamojskiego oddziału jednego z krajowych operatorów logistycznych, zgłosił kradzież kilku paczek, które miały zostać doręczone z płatnością przy odbiorze. – Podejrzenia padły na współpracującego z firmą kuriera – mówi Joanna Kopeć z zamojskiej policji. Choć trudno w to uwierzyć, szczegółowe dochodzenie potwierdziło początkowe przypuszczenia śledczych. Złodziejem okazał się 29-letni mieszkaniec gminy Izbica, pracownik firmy kurierskiej dostarczającej przesyłki. – Jak ustalili policjanci, mężczyzna pod koniec grudnia ukradł cztery przesyłki, które miał dostarczyć adresatom. Wśród skradzionych przedmiotów był laserowy projektor, samochodowe żarówki, iPhone i kieszonkowy alkomat. Część przedmiotów mężczyzna wystawił na sprzedaż na internetowej aukcji. Straty oszacowano na blisko 1,5 tys. zł – informuje Kopeć.
29-latek już usłyszał zarzuty. Podczas przesłuchania przyznał się do popełnionego czynu i wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze. Mieszkaniec gminy Izbica wyznał policjantom, że kradł, bo chciał podreperować swój budżet. Wkrótce 29-latek stanie przed sądem. Grozi mu do 5 lat więzienia. (ik)