Masz kury? Uważaj na oszustów!

Rolnicy i hodowcy drobiu, uważajcie na oszustów! Przyjeżdżają, podają się za lekarzy weterynarii i zażądają pieniędzy w ramach kary za biegające po podwórku kury. Nawet 1 tys. zł w gotówce.

Jeszcze przez miesiąc ma obowiązywać nakaz trzymania kur w zamknięciu. Lekarze weterynarii jeżdżą i sprawdzają, czy hodowcy drobiu przestrzegają zasad. Na tych, którzy się nie stosują, nakładają kary. Dla oszustów to kolejna świetna okazja na szybkie wzbogacenie się, dlatego na ich uaktywnienie się nie trzeba było długo czekać.
W ostatnich dniach Lubelski Wojewódzki Lekarz Weterynarii w Lublinie wydał komunikat, w którym ostrzega rolników przed naciągaczami. Oszuści podają się za pracowników inspekcji weterynaryjnej, a od tych, którzy nie trzymają drobiu w zamknięciu, wyłudzają po kilkaset złotych w gotówce. Inkasują pieniądze i szybko odjeżdżają.
Dwójka naciągaczy miała grasować m.in. na terenie gm. Rejowiec Fabryczny. Od jednej z mieszkanek oszuści zażądali 1 tys. zł.
Należy pamiętać, że prawdziwi pracownicy inspekcji przed każdą kontrolą mają obowiązek okazać legitymację służbową i odznakę. Nigdy też nie pobierają gotówki tytułem kary, a wystawiają mandat. Każdy przypadek oszustwa należy zgłaszać policji. (pc)