Kusili mundurem na motopikniku

Głównym zadaniem żołnierzy z 19. Nadbużańskiej Brygady Obrony Terytorialnej ma być ścisła współpraca z oddziałami Straży Granicznej i jej bezpośrednie wsparcie w ochronie wschodniej granicy Polski. W Woli Uhruskiej znajduje się jedna z baz, a zarazem placówka szkoleniowa NOSG, więc reprezentacji WOT-u nie mogło zabraknąć na Motopikniku, który odbył się w tej gmine.

23 lipca żołnierze 19. Nadbużańskiej Brygady Obrony Terytorialnej wzięli udział w VI zlocie motocyklowym organizowanym w Woli Uhruskiej. Spotkali się tam z bardzo ciepłym przyjęciem zarówno ze strony władz reprezentowanych przez wójta Jana Łukasika jak i uczestników imprezy. Terytorialsi uczestniczyli w paradzie motocyklowej zorganizowanej na terenie gminy, a w punkcie promocyjnym prezentowali uzbrojenie będące na wyposażeniu sekcji lekkiej piechoty. Na miejscu można było także dowiedzieć się jak wstąpić do 19. NBOT. Zainteresowanie było bardzo duże.

W Woli Uhruskiej znajduje się placówka szkoleniowa Wojsk Obrony Terytorialnej a wkrótce powstanie batalion 19. NBOT. Z kolei na terenie dawnej huty szkła ma powstać kolejna jednostka wojskowa. (b)