Ładniak zaprezentował nowe auto

Szymon Ładniak zaprezentował w sobotę swojego nowego volkswagenem golfa GTI TCR, którym będzie w sezonie 2020 jeździł w Pucharze TCR Europy Wschodniej.
Dla 17-latka, który w 2019 roku rozstał się z teamem BM Racing i związał z czeskim zespołem wyścigowym GT2 Motorsport z Brna, będzie to już czwarty sezon na europejskich torach.


– I najtrudniejszy – mówi nasz młody kierowca wyścigowy. – W Pucharze TCR Europy Wschodniej nie brakuje znakomitych zawodników, większość z nich to doświadczeni wyścigowcy. Ja na pewno dam z siebie wszystko – zapowiada Szymon Ładniak, którego pierwszy start za kierownicą volkswagena golfa GTI TCR w nadchodzącym sezonie czeka w połowie kwietnia (17-19.04) na torze Hungaroring. – Znam dobrze ten tor. Lubię się tam ścigać, zwłaszcza gdy pada deszcz. Zresztą mam to szczęście, że poza torem w Brnie jeździłem na wszystkich pozostałych, na których rozgrywany będzie Puchar TCR Europy Wschodniej – dodaje.

W sezonie 2020 oprócz startów w pucharowej rywalizacji TCR Szymon Ładniak wystąpi także w czterech wyścigach rozgrywanych w ramach Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski.

W sobotnim spotkaniu w Galerii Olimp udział wzięli także marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski i Artur Wasil, prezes Lubelskiego Węgla Bogdanka. Podobnie jak w poprzednim, naszego młodego wyścigowca wspierać będą Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego i kopalnia. Na samochodzie oprócz loga Lubelskie Smakuj życie! i LW Bogdanka znajdzie się także logo niedawno otwartego w Cartmax Kryty Tor Kartingowy w Galerii Olimp ośrodka szkoleniowego ProMoto.RS, który dysponuje jedynym z najbardziej zaawansowanych symulatorów jazdy w Europie, na którym swój wyścigowy warsztat szlifuje Szymon Ładniak.

Nowego volkswagenem golfa GTI TCR, którym nasz kierowca będzie w sezonie 2020 rywalizował w Pucharze TCR Europy Wschodniej, kibice mogą oglądać jeszcze przez tydzień w najnowszej części Galerii Olimp. BAS