Lang podziękował Lubelszczyźnie

W czwartek w Lubelskim Centrum Konferencyjnym odbyło się spotkanie podsumowujące 78. Tour de Pologne. – To był dla nas zaszczyt – powiedział podczas konferencji Czesław Lang, organizator wyścigu, odnosząc się do jego lubelskiej części.

Przypomnijmy! Aż dwa etapy przebiegały w tym roku przez nasz region. Wyścig rozpoczął się 9 sierpnia na placu Zamkowym w Lublinie, skąd peleton pomknął do Chełma, dzień później kolarze wyruszyli z Zamościa do Przemyśla.

– Powtarzam to bardzo często, ale to ważne: siłą Tour de Pologne są ludzie. Ci z miast i samorządów, którzy rozumieją siłę i możliwości, jakie daje sport, służby, na które zawsze możemy liczyć i wreszcie kibice, którzy nigdy nie zawodzą. Na Lubelszczyźnie wszystko się potwierdziło, bo mogliśmy liczyć na wspaniałą współpracę w tym pięknym regionie, który warto pokazywać światu. Razem to zrobiliśmy, a dzięki transmisjom, które dotarły do Europy, obu Ameryk, Afryki i Australii, na własne oczy widziały to setki milionów ludzi – powiedział Czesław Lang.

Dyrektor generalny wyścigu przyznał też, że liczy na powrót z kolarzami z najlepszych ekip świata w ten zakątek Polski. – Wykonaliśmy wielką pracę, efekt był spektakularny. I o to chodzi, bo łączymy sport z promocją w bardzo skuteczny sposób. Na Lubelszczyźnie udało się to znakomicie – dodał Cz. Lang.

Zwycięzcą 78. TdP został Jao Almeida, który w klasyfikacji generalnej wyprzedził Mateja Mohorica i Michała Kwiatkowskiego.

„Nowy Tydzień” był jednym z lokalnych patronów medialnych wyścigu. BAS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here