Lao Che ponownie nad Uherką

Po kilkuletniej przerwie do Chełma wraca jedna z najważniejszych polskich grup XXI wieku – Lao Che. Zespół z Płocka zagra w Chełmskim Domu Kultury 5 kwietnia. Bilety już w sprzedaży.

Lao Che przyjedzie do Chełma w ramach trasy koncertowej promującej nowy album grupy pt. „Wiedza o społeczeństwie” (pojawi się w sprzedaży w połowie lutego). Krążek promuje singiel „Nie Raj”, który już podbił serca radiosłuchaczy i zajmuje pierwsze miejsce na Liście Przebojów Programu Trzeciego. „Na płycie tej Lao Che sięga do brzmień mogących kojarzyć się z muzyką rozrywkową lat osiemdziesiątych jednak podanych w charakterystyczny dla twórczości zespołu przetworzony sposób, nawiązujący do wielu gatunków muzycznych” – czytamy na stronie ChDK. Płocka grupa przyjedzie do Chełma w powiększonym składzie. Do Lao Che dołączył Karol Gola (saksofon barytonowy, klawisze, flet) znany między innymi z zespołów Pink Freud czy Jazzombie. „Tytułowa Wiedza o Społeczeństwie to saga o ludzkich perypetiach. Poczynania ludzi – ich słabości, obawy, wątpliwości, uczucia, spostrzeżenia i marzenia ukazane z perspektywy Człowieka, Polaka, Ziemianina”.
Lao Che to bez wątpienia jeden z najważniejszych polskich zespołów XXI wieku. Grupa zadebiutowała w 202 r. doskonałym albumem „Gusła”, ale szerszej publiczności stała się znana po drugiej płycie, słynnym „Powstaniu Warszawskim” (2005 r.). W lipcu tego samego roku, na zamówienie Muzeum Powstania Warszawskiego, Lao Che nagrało singel „Czerniaków”. Największy komercyjny sukces zespół zawdzięcza jednak kolejnej płycie, wydanym w lutym 2008 r. krążku „Gospel”, który uzyskał status płyty platynowej. Lao Chce na każdym swoim kolejnym wydawnictwie zaskakuje, zmienia brzmienie. Nie inaczej było z płytami „Prąd stały/Prąd zmienny” (2010), „Soundtracku” (2012), czy ostatnim albumie „Dzieciom”, który zespół promował na swoim pierwszym koncercie w Chełmie w 2015 r.
Po raz drugi Lao Che wystąpi w ChDK 5 kwietnia o godz. 19.00. Bilety (50 zł) już w sprzedaży. (kg)