Laptopy dla dzieci z projektu

Gmina Chełm zakupiła i przekazała do sześciu szkół kolejne laptopy do nauki zdalnej. Sprzęt, tak potrzebny w czasach koronawirusa, a wciąż dla wielu nieosiągalny, udało się pozyskać dzięki środkom z rządowego programu „Zdalna Szkoła +”.

To już druga edycja programu finansowanego z Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. Za pierwszym razem Gmina Chełm otrzymała 70.000 zł. Teraz – 95.000 zł. Dzięki środkom z obu konkursów udało się kupić i przekazać do sześciu szkół gminnych aż 55 laptopów. Dodatkowo Gmina Chełm otrzymała na zasadzie użyczenia 15 tabletów wraz z oprogramowaniem i transmisją danych z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego.

Poza sprzętem zakupionym z grantów unijnych i otrzymanym z zewnątrz, szkoły gminne przekazały uczniom i nauczycielom laptopy i tablety z tzw. zasobów własnych. Łącznie wypożyczono 80 laptopów i 30 tabletów wraz z niezbędnymi akcesoriami. Gdy zdalna nauka dobiegnie końca, cały sprzęt pozostanie w szkołach i będzie służyć dzieciom oraz nauczycielom przy nauce stacjonarnej. (red)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here