Laptopy dla Fajsławic

Do szkół z terenu gminy Fajsławice trafiło 17 kompletów sprzętu komputerowego z odpowiednim oprogramowaniem. Kolejne zostaną wkrótce kupione.

Z powodu epidemii koronawirusa szkoły zostały zamknięte, a nauczanie odbywało przez ostatnie miesiące w formie zdalnej. – Nie wszyscy uczniowie mają jednak swobodny dostęp do internetu – mówi Aleksandra Granat z gminy Fajsławice. – Chcąc umożliwić i ułatwić uczniom i nauczycielom z gminnych szkół kształcenie na odległość, a także zapewnić im wysokiej jakości sprzęt komputerowy nasz gmina przystąpiła do projektu „Zdalna szkoła” – dodaje.

Przyznane fundusze (ok. 60 tys. zł) wydano na zakup 17 kompletów sprzętu komputerowego wraz z oprogramowaniem (pakiet biurowy, oprogramowanie antywirusowe) i akcesoriami (słuchawki z mikrofonem). Mimo, że gmina wniosek o sprzęt złożyła na początku kwietnia, sprzęt trafił do Fajsławic dopiero w czerwcu. Jego uroczyste przekazanie do szkół odbyło się 19 czerwca. Laptopy z rąk wójta Janusza Pędzisza odebrali dyrektorzy SP w Fajsławicach oraz SP w Siedliskach Drugich.

Złożony 29 maja w ramach programu „Zdalna Szkoła+” wniosek, również uzyskał pozytywną ocenę. Tym razem dofinansowanie wyniesie 55 tys. zł. – Za tę kwotę zakupiony zostanie kolejny sprzęt ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb uczniów z rodzin wielodzietnych i osób ze specjalnymi potrzebami, w sumie 14 laptopów oraz oprogramowanie – zapowiada Granat. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here