Latarnie już nie straszą

Po naszej interwencji energetycy już wymienili dwie najbardziej zniszczone latarnie przy ul. Jutrzenki na os. Ruta, a pięć kolejnych wymienią w ciągu najbliższych miesięcy. Prosili o to zaniepokojeni stanem słupów mieszkańcy.


O problemie pisaliśmy w jednym ze styczniowych numerów tygodnika. – To „latarnie grozy”. Stare betonowe słupy dosłownie się rozsypują, a w kilku z nich są powyrywane osłony bezpieczników i kabli elektrycznych. Przecież jakieś dziecko może włożyć tam rękę i nieszczęście gotowe – niepokoił się wówczas pan Zbigniew, jeden z mieszkańców os. Ruta, wskazując na siedem latarni stojących przy ulicy Jutrzenki.

Uwagi naszego Czytelnika przekazaliśmy właścicielowi lamp, czyli spółce PGE Dystrybucja S.A. Energetycy niezwłocznie uzupełnili brakujące odsłony i obiecali, że najpóźniej do końca roku wszystkie siedem zniszczonych słupów zostanie wymienionych. W przypadku dwóch najbardziej zniszczonych już to się stało.

To jednak nie jedyne dobre wieści dla mieszkańców tej okolicy, którzy prosili nie tylko o wymianę latarni przy ul. Jutrzenki, ale również o zainstalowanie brakującej oprawy oświetleniowej w pobliżu tamtejszego parkingu strzeżonego i zdemontowanie starych, skorodowanych wysięgników z dwóch słupów, które już od dawna są wyłączone z użytkowania. Jak poinformowała nas Monika Lisek z PGE Dystrybucja S. A. na parkingu zrobi się jaśniej jeszcze w tym miesiącu.

Na marzec zaplanowano również demontaż wysięgników w słupach.

Marek Kościuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here