Lato na sportowo

XII Turniejem Dzikich Drużyn w piłce nożnej o Puchar Wójta gmina Białopola zainaugurowała tegoroczne wakacje. Impreza odbyła się w ramach akcji „Lato na Sportowo – Białopole 2016” i mimo upału przyciągnęła liczną widownię.

Rywalizowało 10 drużyn. Zwycięzcą została drużyna Agro-Ters. Kolejne miejsca zajęli – 2. Cukiereczki, 3. Przyjaciele, 4. Straż Graniczna Horodło, 5. Polskie Wojsko. 6. Oldboy Dęblin, 7. FC Motopompa, 8. Alfa, 9. Gimnazjum Białopole, 10. Sępy Dubienka. Najlepszym strzelcem turnieju (11 bramek) został Dawid Stepaniuk z drużyny Polskie Wojsko; najlepszym bramkarzem – Emil Kargul z drużyny Przyjaciele, który stracił tylko jedną bramkę. Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy i puchary, natomiast wyróżnieni zawodnicy także statuetki. Oprócz meczów przygotowano wiele ciekawych atrakcji. Dzieci bezpłatnie mogły skorzystać z urządzeń rekreacyjnych – zjeżdżalni, basenu z kulkami różnych gier i zabaw oraz salonu malowania buziek i zmywalnego tatuażu. Odbył się też konkurs „ujeżdżania byka” na czas. Zwycięzcami zostali: 1. miejsce – Anita Nadolska, 2. – Kacper Ostrowski, 3. Kacper Krasnowski. Podczas imprezy można było obejrzeć także pokazy karate, akrobatyki oraz Freestyle w wykonaniu Michała Rycaja, dwukrotnego mistrza Świata i Polski we Freestyle Football, finalisty programu „Mam Talent”. Dodatkową niespodzianką było przeprowadzenie przez M. Rycaja warsztatów dla dzieci. Na zakończenie turnieju odbył się konkurs „Turbokozak”. W kategorii poniżej 16 roku życia zwycięzcami zostali:
1 miejsce – Kacper Ostrowski, 2. Kacper Serafin i 3. Grzegorz Wójtowicz. W kategorii open zwyciężył Michał Soroka. (w)