Łatwe i tanie zwiedzanie

Bezpłatne lub tańsze zwiedzanie miasta oraz inne atrakcje od przyszłego sezonu turystycznego oferuje Lubelska Karta Turysty. Na jubileusz 700-lecia praw miejskich włodarze przygotowują specjalną ofertę, z której skorzystają lublinianie i przybysze.
Następny rok będzie szczególny dla Lublina z uwagi na całoroczne obchody rocznicy jego „narodzin”. Coraz atrakcyjniejsze turystycznie miasto przypuszczalnie odwiedzi z tej okazji mnóstwo gości. Z myślą o nich organizatorzy animatorzy kultury szykują pewne novum.
– Jubileusz 700-lecia jest nie tylko świętem Lublina i jego mieszkańców. W 2017 roku chcemy jeszcze szerzej otworzyć się przed turystami i zaprosić do Lublina po raz pierwszy tych, którzy jeszcze u nas nie byli. Szybki rozwój turystyki i usług z nią związanych, spowodowany staraniami Lublina o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016, oraz coraz bogatsza oferta turystyczna i kulturalna wpływa na rosnące zainteresowanie Lublinem. Chcemy wykorzystać ten potencjał i zaproponować Lubelską Kartę Turysty – zapowiada prezydent Lublina Krzysztof Żuk.
Lubelska Karta Turystyczna jest adresowana do wszystkich, którzy kupując wybrany pakiet na zwiedzanie i wypoczynek będą mogli, bez ponoszenia dodatkowej opłaty lub ze zniżką, skorzystać z bogatej oferty turystycznej, kulturalnej oraz rekreacyjnej miasta.
Karta zapewni wstęp wolny do większości muzeów, zabytków, zniżki w kawiarniach, restauracjach, obiektach sportowych czy kulturalnych oraz bezpłatne korzystanie z komunikacji miejskiej. Dostępna w kilku wariantach pomoże odnaleźć każdemu najbardziej odpowiedni wybór atrakcji – zachwala produkt Iwona Haponiuk z Wydziału Sportu i Turystyki Urzędu Miasta.

Jakie będą wersje Karty?

O tym i przewidywanych cenach informuje Dorota Lachowska z Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej: – Przewidujemy karty ulgowe – dla młodzieży i normalne, dostępne w wersji 24- i 72-godzinnej. Pierwsza w wersji normalnej będzie kosztować ok. 40 zł, druga ok. 60 zł. Każda z opcji obejmie wejścia do obiektów wliczone w cenę zakupu pakietu oraz szereg oferowanych zniżek. Innowacyjny system lojalnościowy pozwoli wynagradzać najbardziej aktywnych odbiorców tej usługi. Te atrakcyjne „dodatki” oferują partnerzy zaproszeni do systemu LKT. Lubelską Kartę Turysty – planowaną w dystrybucji najpóźniej od maja 2017 r. – będzie można nabyć za pośrednictwem Internetu bądź w Biurze Obsługi Karty. Szczegółowe informacje na jej temat znajdą się na stronie www.lublin.eu.
Operatorem systemu jest Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna – wyłoniona w drodze otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych z zakresu z zakresu turystyki i krajoznawstwa. Marek Rybołowicz, emk