Łatwiejszy dojazd spoza miasta

W ramach zespołu przesiadkowego w rejonie ul. Związkowej wybudowano cztery zatoki betonowe wraz z wyświetlaczami informacji dynamicznej i stojakami na rowery

Dzięki realizacji, dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej, projektu komunikacyjnego przy skrzyżowaniach al. Spółdzielczości Pracy z ul. Związkową i ul. Węglarza powstał zespół nowoczesnych przystanków autobusowych.


– W ramach zespołu przesiadkowego w rejonie ul. Związkowej wybudowano cztery zatoki betonowe wraz z wyświetlaczami informacji dynamicznej i stojakami na rowery. Powstały też nowe nawierzchnie na azylach z systemem prowadzenia, nowe nawierzchnie peronów z płyt chodnikowych wraz z systemem prowadzenia osób niepełnosprawnych, nowe odcinki chodników i ścieżki rowerowej, wykonano oznakowanie poziome i pionowe – wylicza Grzegorz Jędrek z biura prasowego lubelskiego ratusza.

Realizacja części projektu komunikacyjnego obejmująca prace w tej lokalizacji nie należała do tanich. – Koszt zadania wynosi 1 100 000 zł – informuje Grzegorz Jędrek. Obecnie z zespołu przystankowego „Związkowa” korzysta siedem linii komunikacji miejskiej: 4, 11, 17, 18, 24, 31 i 74.

Marek Kościuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here