Laur z przedsiębiorczości

Uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki we Włodawie Aleksandra Osypowicz wykazała się doskonałą wiedzą i umiejętnościami w szkolnym etapie XIII Olimpiady Przedsiębiorczości pod hasłem „Sukces w biznesie – ludzie, wizerunek, strategia” i znalazła się w grupie jego 1251 laureatów.

Teraz będzie reprezentować swoją szkołę w eliminacjach okręgowych, które odbędą się 1 marca w Krakowie. Weźmie w nich udział 247 uczniów z trzech województw: lubelskiego, podkarpackiego i małopolskiego. Aleksandrę do udziału w olimpiadzie przygotowała nauczycielka podstaw przedsiębiorczości w I LO Małgorzata Siedlik.
Olimpiada Przedsiębiorczości to innowacyjny projekt o społecznym i proprzedsiębiorczym charakterze. Jest ona realizowana od 2005 r. i zyskała już status jednej z największych olimpiad przedmiotowych w kraju. Każdego roku bierze w niej udział ponad 15 tys. uczestników. Jej kolejne edycje poruszają współczesne tematy przewodnie i stawiają na rozwój u młodzieży praktycznych umiejętności z zakresu przedsiębiorczości. Olimpiada jest wspólną inicjatywą Fundacji Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych oraz pięciu największych polskich uczelni ekonomicznych – Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Uniwersytetów Ekonomicznych w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu. (a)