Laureatów poznamy 22 listopada

22 listopada poznamy laureatów tegorocznej edycji konkursu o Nagrodę Gospodarczą Miasta Lublin. O tym, kto dołączy do elitarnego grona wyróżnionych przez prezydenta miasta, dr. Krzysztofa Żuka, dowiemy się podczas uroczystej Gali Przedsiębiorczości 2019, która odbędzie się w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

W piątek zebrała się kapituła konkursowa, w skład której weszli prezesi stowarzyszeń biznesowych i związków pracodawców działających w Lublinie: Agnieszka Gąsior-Mazur (Lubelski Klub Biznesu), Zbigniew Michalak (Lubelskie Forum Pracodawców), dr Mariusz Filipek (Pracodawcy Ziemi Lubelskiej), Dariusz Jodłowski (Lewiatan) oraz dziekan Wydziału Ekonomicznego, UMCS, prof. dr hab. Zbigniew Pastuszak, redaktorzy naczelni patronów medialnych konkursu, w tym Piotr Morlewski z „Nowego Tygodnia”, a także dr Mariusz Sagan, dyrektor Wydziału Strategii i Przedsiębiorczości Urzędu Miasta Lublin. Kapituła nie miała większych problemów z wyłonieniem laureatów. W pięciu kategoriach do nagrody aplikowało 44 firmy: Najwięcej, aż 13, w kategorii „Innowacyjność”; najmniej, bo zaledwie trzy, w kategorii „Przemysły kreatywne”.

O tym, kto otrzyma nagrody główne oraz wyróżnienia w poszczególnych kategoriach dowiemy się podczas uroczystej Gali Przedsiębiorczości, która 22 listopada o godzinie 18:30 rozpocznie się w sali S2 Lubelskiego Centrum Konferencyjnego przy ul. A. Grottgera 2.

Gośćmi gali będą m.in. europoseł Janusz Lewandowski (opowie o programach UE dla przedsiębiorców z Polski Wschodniej) oraz Grzegorz Maliszewski, główny ekonomista Banku Millennium, który poruszy temat na „Inwestycje w innowacyjność – szansa czy konieczność”. KB