Ledowe lampy zamiast kul

Wkrótce mieszkańcy osiedli LSM oraz inni spacerowicze korzystający z chodników zlokalizowanych w wąwozie usytuowanym między ul. Juranda, a ul. Nadbystrzycką będą się cieszyć lepszym oświetleniem. Miasto z kolei oszczędzi na rachunkach za zużywany przez zainstalowane tam latarnie prąd.


Zarząd Dróg i Mostów zlecił wymianę opraw oświetleniowych na istniejących słupach w ramach posiadanej umowy wieloletniej na utrzymanie i konserwację miejskiej sieci oświetleniowej zawartej z PGE Dystrybucja S. A. Oddział Lublin Rejon Energetyczny Lublin-Miasto.

W miejsce obecnych opraw sodowych typu kula zostaną zamontowane energooszczędne oprawy typu LED. Jednocześnie dzięki swoim parametrom technicznym nowe oprawy zapewnią większe natężenie światła skierowane na chodniki oraz jego białą barwę lepiej oddającą rzeczywiste kolory.

Łącznie zmodernizowanych zostanie 51 latarni – w tym z 36 znikną charakterystyczne wysięgniki z dwoma białymi kulami, a w ich miejsce pojawi się jedna oprawa. Całość prac będzie kosztować 96 401,25 zł i powinna zostać wykonana do końca sierpnia. Dodatkowo część latarni zostanie odmalowana w ramach osobnego zlecenia. Marek Kościuk