Legia rozbiła Motor

W sobotnim sparingu motorowcy byli jedynie tłem dla rywali

Piłkarze lubelskiego Motoru, którzy od dwóch tygodni przygotowują się już do rundy wiosennej II ligi mają za sobą pierwszą grę kontrolną. Sobotniego meczu w Legia Training Center w podwarszawskich Książenicach podopieczni trenera Goncalo Feio miło wspominać nie będą. Żółto-biało-niebiescy przegrali z wiceliderem PKO BP Ekstraklasy aż 0:4.

Legia od początku do końca zdominowała motorowców, często nie pozwalając lublinianom nawet na opuszczenie własnej połowy. Mimo wysokiej porażki trener Goncalo Feio próbował po meczu szukać jakiś pozytywów. – Co do pracy, którą wykonaliśmy wynik jest za wysoki. To zawsze trochę boli – mówił po meczu.

– Z drugiej strony ten mecz utwierdził mnie i zespół, że jesteśmy na dobrej drodze, bo i były dobre momenty presingowe i w obronie niskiej na poziomie szczegółów jesteśmy. To był szczególnie pożyteczny sparing pod kontem indywidualnych zachowań, jak podnieść poziom taktyki zespołowej, ale bardziej w skali mikro, współpracy dwóch-trzech zawodników – dodał szkoleniowiec.

W meczu z Legią w drugiej połowie w zespole Motoru zagrał 22-letni Kacper Wełniak. Wychowanek Skry Paterek ma za sobą grę w juniorach i rezerwach Legii. Reprezentował także Siarkę Tarnobrzeg, Wigry Suwałki oraz przez ostatnie półtora roku Podbeskidzie Bielsko-Biała.

Pierwszy etap przygotowań do rundy wiosennej w Motorze potrwa do 16 grudnia. Następnie piłkarze będą mieć wolne od zajęć grupowych do 7 stycznia, choć po okresie świątecznym znów mają trenować indywidualnie.

Po powrocie z urlopów zawodnicy przejdą trzydniowe testy (m.in. na wytrzymałość, szybkość, moc oraz siłę). Później czeka ich siedmiotygodniowy okres przygotowawczy, w trakcie którego rozegrają serię sparingów. Każdy z nich odbędzie się w Lublinie, a dwa ostatnie zaplanowano w formule 2×90 minut. Pierwsza gra w nowym roku, z Resovią Rzeszów, odbędzie się 14 stycznia. MAG

Legia Warszawa – Motor Lublin 4:0 (2:0)

Legia – I połowa: Hładun – Nawrocki, Augustyniak, Ribeiro – Wszołek, Slisz, Josué, Kapustka, Baku – Rosołek, Pich; II połowa: Miszta – Lindsay Rose, Charatin, Kisiel – Johansson, Çelhaka, Sokołowski, Strzałek, Skibicki (79 Jędrasik) – Pich (71 Kamiński), Muçi.

Motor – I połowa: Budziłek – Wójcik, Szarek, Zbiciak (32 Najemski), Rudol – Ceglarz, Reiman, Kusiński (32 Złomańczuk), R. Król, Lis – Kahsay; II połowa: Budziłek (68 Budzyński) – M. Król, Najemski, Szarek (63 Zbiciak), Rudol (66 Staszak) – Ceglarz (63 Wyjadłowski), Gąsior, Złomańczuk, R. Król (63 Kusiński), Lis (66 Ceglarz) – Wełniak.

Bramki: 1:0 Nawrocki 20, 2:0 Rosołek 40, 3:0 Strzałek 69, 4:0 Johansson 79.