Legionów Polskich wciąż czeka

– Dziś ogłosiliśmy postępowanie na wyłonienie wykonawcy, który zrealizuje zadanie pod nazwą „Przebudowa dróg na osiedlu Zachód” – oznajmił w piątek, 29 kwietnia, prezydent Chełma Jakub Banaszek. W planach nie ma ul. Legionów Polskich, co nie spodobało się wielu okolicznym mieszkańcom.

O ogłoszeniu przetargu na przebudowę dróg na osiedlu Zachód, prezydent Jakub Banaszek, swoim zwyczajem, poinformował na jednym z portali społecznościowych.

– W ramach zadania wykonawca zaprojektuje, a następnie przebuduje ulice na osiedlu Zachód: ul. Gen. S. Maczka, ul. Zachodnia, ul. Gen. W. Andersa, ul. Szarych Szeregów oraz ul. Synów Pułku – napisał Banaszek. – Prace obejmą m.in. przebudowę nawierzchni jezdni wraz z miejscami postojowymi, przebudowę chodników, wymianę słupów oświetleniowych czy zagospodarowanie zieleni – zapowiedział prezydent. Od razu pojawiło się pytanie: A co z ulicą Legionów Polskich?

Zapytaliśmy o to Damiana Zielińskiego z Urzędu Miasta Chełm. – W przypadku ulicy Legionów Polskich konieczna jest budowa, a nie przebudowa drogi – podkreśla Zieliński. – Ogłoszone niedawno postępowanie obejmuje przebudowę dróg na osiedlu Zachód według potrzeb i ich stanu. W tym momencie nie ma zabezpieczonych środków na budowę drogi przy ul. Legionów Polskich, jednak w przypadku ich wygospodarowania zostaną podjęte działania w zakresie realizacji tego przedsięwzięcia – dodał. (kg)

1 KOMENTARZ

  1. Legionów Polskich tak ale też ulica Sienkiewicza była remontowana jak jeszcze nie było ulicy Legionów Polskich ,chodnik przy kwiaciarni na ulicy Sienkiewicza ma 61 lat czyli Gomółka tow. Wiesław wczesny długo przed Gierkiem to naprawdę skandal najgorsze jest to że nikt z tym nic nie robi ,Sienkiewicza miała być remontowana z BO 2017 r i cisza .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here