Lekceważą zalecenia

Chełmscy kierowcy nie zwracają uwagi na wytyczne ministerstwa rozwoju dotyczące nowych zasad parkowania przy centrach handlowych. Resort apeluje do zmotoryzowanych, by co drugie miejsce na parkingu było wolne. Pod galeriami w mieście tego nie widać. Wszyscy chcą parkować jak najbliżej wejścia do budynku…

W nowo wybudowanej Galerii Chełm otwierają się kolejne sklepy. Nic dziwnego, że przybywa też klientów. Zmotoryzowani zapominają jednak o wytycznych ministerstwa rozwoju dotyczących nowych zasad parkowania przy centrach handlowych. Według nich, kierowca ma tak zostawić auto, by co drugie miejsce parkingowe było wolne. W ubiegły czwartek każdemu wjeżdżającemu na parkingu o tym fakcie przypominała ochrona, ale mało kto stosował się do tych zaleceń. Każdy chciał zaparkować jak najbliżej wejścia do Galerii.

Marcin Markowski, rzecznik prasowy Galerii Chełm, zapewnia, że w trosce o bezpieczeństwo gości centrum handlowego, są wprowadzone stosowne oznaczenia z informacjami dla zmotoryzowanych klientów. – Warto tutaj podkreślić, że są to wyłącznie rządowe zalecenia, a nie obowiązujące procedury prawne.

Zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że nie wszyscy klienci mogą stosować się do nowych zasad, gdyż nie każdy śledzi na bieżąco informacje dotyczące kolejno wprowadzanych wytycznych – zauważa Markowski. – Odpowiednie informacje widnieją na terenie obiektu w widocznych miejscach, a nasi pracownicy uprzejmie proszą o stosowanie się do rządowych zaleceń. Dodatkowo wprowadziliśmy specjalnie dedykowane komunikaty audio stosowane w całym kraju, informujące o aktualnych wytycznych. Emitowane są wewnątrz obiektu z częstotliwością około co 20 min.

Reagując natomiast na bieżąco na tę sytuację nasi pracownicy ochrony zostali wyposażeni w megafony, przez które mogą wygłaszać nie tylko standardową treść komunikatów, ale również reagować natychmiast w przypadku ewentualnych nieprawidłowości.

Dla naszej Galerii zdrowie i bezpieczeństwo klientów oraz pracowników jest priorytetem, dlatego wzmacniamy komunikację przy wjeździe zalecającą parkowanie na co drugim miejscu, a przez kilka kolejnych dni wyznaczony pracownik ochrony będzie informował zmotoryzowanych klientów o nowych zasadach obowiązujących na parkingu – podkreśla rzecznik chełmskiej Galerii. (s)