Lekcje o wodzie dla najmłodszych

Ponad 4 tysiące dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych wzięło udział w minionym roku w zajęciach przygotowanych przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Lublinie. Kolejne spotkania odbędą się podczas najbliższych zimowych ferii.
„Wodna edukacja dla Lublina” to nowy program, z którym pracownicy MPWiK odwiedzili w ubiegłym roku 22 lubelskie przedszkola. Na zajęciach edukacyjnych pod hasłem „Wędrówki Kropelki Wody” dzieci obejrzały multimedialną prezentację, w zabawny i przystępny sposób opowiadającą o roli wody. Nauczyły się, jak ją oszczędzać i chronić jej czystość. Podsumowaniem zajęć było ślubowanie na „Przyjaciela Wody”.
Najmłodsi otrzymali również edukacyjne książeczki. Wszystkim przedszkolom, które zgłosiły się do projektu, MPWiK podarował kolorowe ekoplansze obrazujące obieg wody w przyrodzie. Dla starszych dzieci przygotowano kilkumiesięczny pakiet edukacyjny w ramach konkursu „Strażnik skrzat ratuje świat”. W zajęciach, w siedzibie spółki przy al. J. Piłsudskiego uczestniczyli już uczniowie z 15 szkół podstawowych. – Uczestnicy poznawali korzyści wynikające z picia wody kranowej w butelkach wielokrotnego użytku jako zdrową i ekonomiczną alternatywę dla napojów w opakowaniach jednorazowych – wyjaśniała Magdalena Bożko, rzecznik prasowy MPWiK w Lublinie. W nowym roku MPWiK zamierza kontynuować „Wodną edukację dla Lublina” podczas ferii zimowych. Zaprasza na zajęcia edukacyjne uczestników ferii w domach kultury, bibliotekach, szkołach i przedszkolach. Zgłoszenia można przesyłać na adres: marketing@mpwik.lublin.pl; tel. (81) 532 42 81 wew. 278, 279.(EM.K.)