Lepiej późno niż wcale

Dopiero w ubiegłym tygodniu, po większym „odmrożeniu” Orlików, Ognisku TKKF Omega i niestrudzonemu prezesowi Zbigniewowi Furmanowi udało się zorganizować piłkarski turniej z okazji Święta Konstytucji i Święta Flagi.


– Koronawirus mocno pokrzyżował nam szyki. Już na początku maja zapowiadałem dzieciom i młodzieży, że zawodów, które mają wieloletnią tradycję, nie odwołujemy, a jedynie przekładamy na późniejszy termin. Przecież lepiej żeby odbyły się kilka tygodni później niż wcale – mówi Zbigniew Furman, prezes Ogniska TKKF Omegi.

W 33. Turnieju z okazji Święta Konstytucji 3. Maja, połączonym z 9. Turniejem z okazji Święta Flagi, udział wzięły cztery zespoły. Najlepszy okazał się FC Buraki, który bez problemów rozprawił się ze wszystkimi rywalami, wygrywając kolejno 7:0 z FC Maślaki, 7:1 z Omega Przyjaciele i 11:2 z FC Lubelaki.

Drugie miejsce zajęła Omega (wygrana 7:2 z FC Maślaki i 5:2 z FC Lubelaki), trzecie FC Maślaki, które jak się później okazało, w meczu decydującym o miejscu na podium uporał się z FC Lubelaki 3:2.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Mikołaj Mazurek (Omega Przyjaciele), bramkarzem Brajan Łaguń (FC Buraki), a strzelcem Filip Zalewski (FC Buraki), zdobywca 9 bramek. BS