Lepiej rok zacząć się nie mógł

Siatkarki drugoligowego AZS UMCS Lublin efektownym zwycięstwem rozpoczęły 2020 rok. W meczu 11. kolejki podopieczne trenera Piotra Fijołka pokonały w sobotę przed własną publicznością Poprad Stary Sącz 3:0. Dzięki siódmej wygranej w rozgrywkach, a czwartej z kolei, lublinianki awansowały na drugie miejsce w tabeli.

Zwycięstwo nie przyszło akademiczkom jednak łatwo. Zespół ze Starego Sącza, zajmujący ósme miejsce w tabeli rozgrywek, wysoko zawiesił poprzeczkę. W pierwszym secie AZS UMCS dopiero w drugiej części tej partii zdołał nieznacznie odskoczyć rywalkom. W dwóch pozostałych setach zacięta walka o wygraną trwała do samego końca. W decydujących momentach nie zawodziła świetnie spisująca się Natalia Gieroba. To dzięki jej postawie miejscowe mogły cieszyć się ostatecznie z wygranej za 3 punkty. – To na pewno cenne zwycięstwo. Jeśli chcemy marzyć o play-offach, to musimy takie spotkania wygrywać – tuż po meczu komentował na gorąco trener Piotr Fijołek. – Za nami przerwa świąteczno-noworoczna i to chyba było widać na parkiecie – dodał szkoleniowiec. MAG

Pozostałe mecze 11. kolejki II ligi gr. 6: siatkówki kobiet:

PLKS Pszczyna – Maraton Krzeszowice 3:0 (25:23, 25:13, 25:10) * Płomień Sosnowiec – Wisła Kraków 3:0 (25:17, 25:13, 25:16) * KPKS Halemba – Pogoń Proszowice 2:3 (25:23, 21:25, 19:25, 25:20, 20:22) * pauzowała Tomasovia Tomaszów Lub.
1. Płomień 10 29 30-3
2. AZS UMCS 10 19 23-14
3. Pogoń 9 19 24-14
4. Halemba 10 17 20-17
5. Tomasovia 9 13 18-19
6. Pszczyna 10 12 19-22
7. Wisła 10 12 14-23
8. Poprad 10 8 14-27